21.2.2020

Preview: „Musíme využiť úplne všetko čo v nás je“

V sobotu 22. februára 2020 o 14:00 odohrá Ružomberok domáci zápas dvadsiateho kola Fortuna ligy s Dunajskou Stredou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Liptáci odštartovali ligovú jar minulý víkend v Zlatých Moravciach, kde si zmerali sily so Sereďou. Ruža vyhrávala od 23. minúty gólom Filipa Twardzika z priameho kopu. Pred koncom úvodného dejstva dostal Alexander Mojžiš krátko po sebe dve žlté karty a tak museli hostia dohrávať v početnej nevýhode. Súperovi sa chvíľu po zmene strán podarilo vyrovnať. V 68. minúte vrátil Štefan Gerec vedenie na stranu tímu spod Čebraťa, no v nadstavenom čase Sereď vyrovnala na konečných 2:2. Z toho pohľadu, že Sereď zlomila výsledok v posledných minútach nás to veľmi mrzí, ale priebeh celého zápasu nasvedčoval tomu, že sa môže zrodiť remíza a asi aj zaslúžená,“zamyslel sa tréner.

Do konca základnej časti zostávajú posledné tri kolá a Ruža sa s 26 bodmi nachádza na štvrtej pozícii. Pred 5. Trenčínom a 6. Trnavou má však len dvojbodový náskok a od 7. Zlatých Moraviec a 8. Michaloviec ju delí jediné víťazstvo. V sobotu Ružomberčania doma privítajú Dunajskú Stredu, ktorej patrí tretie miesto a na svojom konte má 36 bodov, no v jeseni Ružomberok vyhral na pôde tohto tímu 1:0 a tým odštartoval sériu niekoľkých pekných výsledkov v rade. „Stále mi rezonuje v hlave, že sme tam odštartovali sériu, ktorá nás posunula niekde úplne inde. Ide do tuhého, základná časť sa blíži ku koncu. Čiže musíme využiť úplne všetko čo v nás je na to, aby sme konečne doma po dlhej dobe získali tri body,“ povedal Ján Haspra.

Ktorí hráči nebudú môcť zasiahnuť do sobotného ligového duelu? K dispozícii nebudú Matej Kochan a Alexander Mojžiš. Otázny je štart Jána Masla,“prezradil šéf ružomberského realizačného tímu.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK