28.2.2020

Preview: V nedeľu prichádza deň D

V nedeľu 1. marca 2020 o 15:30 odohrá Ružomberok domáci zápas predposledného 21. kola Fortuna ligy s Michalovcami. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža v minulom kole privítala na svojom trávniku Dunajskú Stredu. Diváci videli viaceré šance na obidvoch stranách, pričom viac ich mali Ružomberčania. Lopta si však ani raz nenašla cestu do siete a tak sa duel skončil remízou 0:0. Bol to náročný, ťažký zápas so súperom, ktorý síce trošku prežíva krízu, ale v defenzívnej časti bol veľmi dobrý. Takže sme sa nepresadili pred jeho bránou a to nás veľmi mrzí, lebo možnosti boli, ale nepremenili sme ich. Preto sa na našom ihrisku zrodila zaslúžená remíza,“ zhodnotil tréner predchádzajúci ligový súboj.

Liptáci doteraz získali 27 bodov a v ligovej tabuľke im dve kolá pred koncom základnej časti patrí štvrtá priečka, pričom majú o bod viac ako ich aktuálny súper piate Michalovce a od šiesteho Trenčína aj siedmej Trnavy ich delí jedno víťazstvo. Pokiaľ Ružomberok v nedeľu doma vyhrá nad mužstvom zo Zemplína, definitívne si zaistí účasť v nadstavbovej skupine o titul. Teraz prichádza deň D. V nedeľu musíme výsledkovo aj herne zvládnuť zápas s Michalovcami a získať tri body do tabuľky, aby sme mali istotu prvej šestky, po čom všetci veľmi túžime,“ odhodlane povedal Ján Haspra.

Tím spod Čebraťa v jeseni zdolal Michalovce na ich pôde gólom Alexandra Mojžiša z nadstaveného času 1:0. Ružomberčania sú v aktuálnom ročníku úspešnejší na štadiónoch súperov, odkiaľ si doteraz priniesli 18 z celkových 27 bodov. Naopak, doma sa zatiaľ tešili len z jediného víťazstva a to hneď v prvom kole tohto ročníka. Preto sa natíska otázka, či by mužstvu viac nepadlo vhod, keby sa súboj, ktorý môže rozhodnúť o účasti v prvej šestke, hral na súperovej pôde? Nebolo by to lepšie. Tento domáci neúspech nesmieme mať v hlavách. Musíme sa pokúsiť o víťazstvo v tú pravú chvíľu. Keby prišlo teraz, tak by to bolo v najsprávnejšom čase,“ vyjadril svoj názor šéf ružomberského realizačného tímu, ktorému budú v nedeľu k dispozícii všetci hráči, okrem dlhodobo zraneného Mateja Kochana.

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK