6.3.2020

Preview: Na Tehelnom poli o účasť v prvej šestke

V sobotu 7. marca 2020 o 15:30 odohrá Ružomberok posledné kolo základnej časti Fortuna ligy na štadióne Slovana Bratislava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ružomberčania v stredu odohrali štvrťfinále Slovnaft Cupu, v ktorom vyhrali gólmi Filipa Twardzika a Martina Regáliho nad Sereďou 2:0 a postúpili do semifinále. Dojmy sú veľmi dobré, lebo ten zápas sa začal podobať zápasom, ktoré sme odohrali minulý rok, keď sme boli úspešní najmä na ihriskách súperov. Bolo to presne také isté, taký istý výkon zo strany všetkých hráčov. Kolektívny, poctivý výkon, vzadu bez chýb, vpredu sme boli veľmi nebezpeční, takže mal som z tohto zápasu veľmi dobrý pocit. Konečne sme hrali v kompletnej zostave a bolo to hneď vidieť,“ pochválil tréner svojich zverencov.

V aktuálnom ročníku Fortuna ligy je najlepším strelcom tímu spod Čebraťa obranca Filip Twardzik, ktorý zaznamenal päť gólov z jedenástok a jeden z priameho kopu. Český futbalista síce v nedeľu prvýkrát v sezóne zaváhal pri zahrávaní penalty, ale v stredu si to vynahradil gólom z priameho kopu v štvrťfinálovom zápase. Štandardné situácie v podaní tohto hráča robia fanúšikom radosť, problémom mužstva však stále zostáva málo gólov z hry. Je všeobecne známy fakt, že sa trápime s koncovkou. Filip Twardzik má dobrú kopaciu techniku, takže z toho momentálne ťažíme. Akurát v tom hlavnom momente pri pokutovom kope s Michalovcami mu to nevyšlo, ale to sa stáva vo futbale. Musíme ďalej pracovať na tom, aby sme boli v koncovke úspešnejší a presnejší,“ povedal Ján Haspra.

Liptákov povzbudených postupom v Slovnaft Cupe čaká v sobotu náročný záver základnej časti Fortuna ligy na pôde úradujúceho majstra Slovana Bratislava, ktorému patrí prvé miesto s desaťbodovým náskokom. Po tomto kole sa liga rozdelí na dve šesťčlenné skupiny. Ružomberok doteraz získal 28 bodov a nachádza sa v tabuľke na štvrtej priečke, no má len o bod viac ako Trenčín, Trnava a Michalovce. Spoliehať sa na prehru jedného z trojice prenasledovateľov sa nemusí vyplatiť a preto treba spraviť maximum pre víťazstvo nad veľmi silným súperom. K zápasu pristúpime na 120%. Všetci hráči budú hrať na krásnom novom štadióne, čiže bude to pre nich veľká výzva. Niektorí tam budú prvýkrát v živote. Dúfam, že to na nich zapôsobí dobre a vydajú zo seba všetko, čo v nich je,“ dodal šéf ružomberského realizačného tímu.

Do sobotného duelu nebude môcť zasiahnuť dlhodobo zranený Matej Kochan. Otáznik visí nad štartom Jána Masla, Filipa Twardzika, Martina Regáliho a Ladislava Almásiho, ktorí si odniesli zranenia z pohárového súboja so Sereďou.

Stretnutie sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK