24.3.2020

Do konca apríla sú pozastavené aj súťaže riadené SFZ

Podobne ako Únia ligových klubov aj Slovenský futbalový zväz prijal v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu opatrenia, týkajúce sa nasledujúcich mesiacov.

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020, vrátane výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov.

Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené na neurčito.

O ďalších opatreniach bude SFZ informovať na základe nových opatrení, ktoré vláda a Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky prijme. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať. O svojich rozhodnutiach bude okamžite informovať prostredníctvom svojho webového sídla www.futbalsfz.sk a oficiálnych sociálnych sietí,“ uvádza Slovenský futbalový zväz vo svojom oficiálnom vyhlásení.

V praxi to znamená, že okrem aprílových stretnutí Fortuna ligy sú na neurčito odložené aj aprílové zápasy Slovnaft Cupu, 2. ligy a taktiež súboje dorastencov, žiakov, prípravkárov, žien,dorasteniek a žiačok nášho klubu.

Zdroj, foto: futbalsfz.sk

ZDIEĽAJ ČLÁNOK