19.4.2020

Dalibor Takáč víťazom e-Fortuna liga Challenge!

Po úspešnom sobotnom počínaní, kedy Dalibor Takáč postupne zdolal zástupcov Slovana Bratislava, Žiliny, Trnavy, Dunajskej Stredy aj Michaloviec a stal sa celkovým víťazom B skupiny, nezaváhal ani v nedeľných vyraďovacích bojoch.

Nášmu zástupcovi v štvrťfinále skrížil cestu Róbert Baláži z Nitry, ktorého ružomberský stredopoliar zdolal 3:0. V následnom semifinále bol súperom Dalibora Takáča trenčiansky futbalista Achraf El Mahdioui a aj v tomto súboji sa tešil hráč spod Čebraťa, keď vyhral 2:0 a tak sa vo finále stretol s Bogdanom Mitreom z Trnavy. Hoci Dalibor Takáč zdolal zástupcu Spartaka Trnava už v skupine, varovným prstom bola skutočnosť, že mu ako jediný dokázal dať gól. To sa mu podarilo aj vo finále, ale až v čase, kedy už náš futbalista mal dostatočný náskok a po výhre 3:1 sa tešil z celkového prvenstva vo virtuálnom turnaji vo FIFA20 (18. – 19. 4. 2020) e-Fortuna liga Challenge, ktorého partnermi sú stávková spoločnosť FORTUNA, Sony Playstation a Orange Šport.

Stredopoliar tímu spod Čebraťa ocenil spestrenie v čase nedobrovoľného oddychu od futbalu. Myslím, že turnaj splnil svoj účel. Celkovo sa mi páčila organizácia a hlavne nápad ÚLK a Fortuna ligy zorganizovať to v týchto zlých časoch, pretože momentálne nemôžeme medzi sebou súperiť na trávnikoch, ale verím, že čoskoro sa vrátime na zelené trávniky,“ povedal Dalibor Takáč, ktorý výhru 1 500 € za prvé miesto venuje Centru sociálnych služieb Trojlístok v Ružomberku: „Išlo hlavne o dobrú vec. Som rád, že sa mi to podarilo a verím, že im výhra pomôže. Ďakujem každému, kto mi držal palce.

Nášmu futbalistovi gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu klubu!

Zápasy v B skupine:

Jurij Medveděv (ŠK Slovan Bratislava) –DALIBOR TAKÁČ (MFK RUŽOMBEROK) 0:2
DALIBOR TAKÁČ (MFK RUŽOMBEROK) – Ján Bernát (MŠK Žilina) 2:0
Bogdan Mitrea (FC Spartak Trnava) – DALIBOR TAKÁČ (MFK RUŽOMBEROK) 1:2
DALIBOR TAKÁČ (MFK RUŽOMBEROK) – Martin Jedlička (FC DAC 1904 Dunajská Streda) 3:0
Matúš Begala (MFK Zemplín Michalovce) – DALIBOR TAKÁČ (MFK RUŽOMBEROK) 0:1

Štvrťfinále:

DALIBOR TAKÁČ (MFK RUŽOMBEROK) – Róbert Baláži (FC Nitra) 3:0

Semifinále:

DALIBOR TAKÁČ (MFK RUŽOMBEROK) – Achraf El Mahdioui (AS Trenčín) 2:0

Finále:

DALIBOR TAKÁČ (MFK RUŽOMBEROK) – Bogdan Mitrea (FC Spartak Trnava) 3:1

ZDIEĽAJ ČLÁNOK