23.6.2020

Preview: V stredu zabojujeme o štvrtú finálovú účasť

V stredu 24. júna 2020 o 18:00 odohrá Ružomberok domácu odvetu semifinále Slovnaft Cupu s Dunajskou Stredou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ružomberčania mali medzi dvomi semifinálovými súbojmi v Slovnaft Cupe v nedeľu na programe druhé kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s Michalovcami a v zostave došlo k mnohým zmenám. Ligový duel, ktorý sa hral za veľmi zlého počasia, priniesol remízu 1:1. Liptákom po tomto výsledku naďalej patrí so ziskom 29 bodov v skupine o titul šiesta pozícia. Počasie nebolo dobré, veľmi pršalo, ale futbalista je pripravený hrať za každého počasia. Zo zápasu som mal veľmi dobrý dojem hlavne preto, lebo sme postavili chlapcov, ktorí stáli na ligovom trávniku prvýkrát a veľmi milo ma prekvapili,“ zhodnotil tréner uplynulé stretnutie.

Hráči, ktorí dostali v nedeľu priestor na trávniku sa sympaticky zhostili svojej šance. Dvojica futbalistov Alex Holub a Dávid Filinský si do nedele pripísala vo Fortuna lige po jednom štarte a aj to pri striedaniach v nadstavenom čase. V Michalovciach obaja absolvovali na trávniku celé stretnutie. Náš kormidelník si pri tejto situácii spomenul aj na svoje veľmi skoré začiatky v mužskom futbale. Prvé štarty za mužov som prežil v ešte mladšom veku. Nie je to nič ľahké a títo hráči to zvládli perfektne. Ja som niečo podobné zažil, keď som mal pätnásť rokov a sedem mesiacov,“ prezradil Ján Haspra.

V stredu Ruža zabojuje o účasť vo finále Slovnaft Cupu v domácej semifinálovej odvete s Dunajskou Stredou. Prvý semifinálový zápas sa na Žitnom ostrove skončil remízou 1:1, čo je na súperovom štadióne dobrý výsledok, no zároveň je považovaný aj za veľmi zradný. Bola by cesta do pekla, keby sme sa uspokojili s výsledkom, ktorý sme uhrali u súpera. 1:1 je len polčasový výsledok. Mužstvo Dunajskej Stredy je veľmi kvalitné, najmä čo sa týka útočnej fázy. My sa musíme s nimi pustiť do inteligentného súboja na hranici svojich možností a potom môžeme byť úspešní,“ povedal Ján Haspra pred súbojom s tímom, ktorý sa na odvetu naladil víťazstvom v Trnave 2:0.

Ružomberok sa prebojoval do finále Pohára zatiaľ trikrát. V roku 2001 hral v Dubnici s Interom Bratislava, ktorému podľahol 0:1. Následne v roku 2006 prišlo na rad najpamätnejšie finále, v ktorom Ruža na bratislavských Pasienkoch po bezgólovej remíze zdolala Trnavu na pokutové kopy a získala Slovenský pohár. Už krátko na to sa tešila aj zo zisku majstrovského titulu. Zatiaľ posledné finále Liptáci vybojovali v roku 2018, kedy v Trnave prehrali so Slovanom Bratislava 1:3.

Ak Ruža v stredu uspeje, 8. júla 2020 odohrá v Bratislave na Tehelnom poli svoje štvrté finále v klubovej histórii s úspešnejším zo semifinále ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Z tejto dvojice má k postupu výrazne bližšie obhajca majstrovského titulu z hlavného mesta, keďže v prvom súboji doma vyhral 4:1.

Do stredajšieho súboja nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť Marek Zsigmund a Tomáš Bobček. Súboj bude vysielať v priamom prenose RTVS na programe Dvojka, ako aj internetová televízia Futbalnet.TV a priamy prenos môžete sledovať – TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý nájdete – TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK