3.7.2020

Preview: V predposlednom kole nadstavby nás čaká Spartak Trnava

V sobotu 4. júla 2020 o 18:00 odohrá Ružomberok zápas štvrtého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Spartakom Trnava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ružomberok v minulom kole doma privítal Žilinu, ktorú zdolal gólmi Štefana Gereca a Ladislava Almásiho 2:1. Diváci videli dramatický a napínavý zápas, pričom na obidvoch stranách zaujali svojou hrou viacerí mladí hráči. Aké pocity má z duelu ružomberský lodivod? Veľmi pozitívne. Podali sme kvalitný výkon. Najmä v pasáži medzi 30. až 65. minútou to bolo z našej strany veľmi dobré. Bol to otvorený zápas do poslednej sekundy. Nebolo rozhodnuté o víťazovi. S chlapcami je po všetkých stránkach spokojnosť,“ pochválil tréner svojich zverencov.

Ruža doteraz získala 32 bodov a posunula sa na štvrtú pozíciu. Dve kolá pred koncom nadstavby stráca na tretiu Dunajskú Stredu dvanásť bodov a už ju nemôže dobehnúť. Na druhej strane má rovnaký počet bodov ako piate Michalovce a o bod viac ako šiesta Trnava, na ktorej štadióne v sobotu nastúpi mužstvo spod Čebraťa. Ružomberčania v základnej časti Spartaku podľahli doma 0:1 a vonku 0:2. Áno, s Trnavou nám to zatiaľ nevychádza, ale herne sme v jesennom vonkajšom zápase s Trnavou podali prvých tridsať minút najlepší výkon, ako som zatiaľ pri kormidle Ružomberka. Ovšem zabilo nás nepremieňanie šancí. Súper dal potom náhodný gól a porazil nás, čiže s Trnavou hráme dobré zápasy. Zatiaľ síce výsledkovo pre nás nie úspešné, ale teraz je opäť iná Trnava, lebo tam sa to stále mení. Tak uvidíme čo nás čaká. Tešíme sa na pekný štadión a dúfam, že zabodujeme naplno,“ povedal Ján Haspra.

Zo zdravotných dôvodov nebudú môcť do sobotného stretnutia nastúpiť Marek Zsigmund, Tihomir Kostadinov a Tomáš Bobček. Duel bude vysielať v priamom prenose Orange Sport a internetová televízia Huste.tv - TU. Na stránke Onlajny.eu môžete sledovať textový prenos – TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK