9.7.2020

Ohlasy našich hráčov po finále Slovnaft Cupu

Po stredajšom finále Slovnaft Cupu, v ktorom Ružomberok prehral so Slovanom Bratislava 0:1, predstúpili pred prítomných novinárov viacerí ružomberskí futbalisti.

V úvode mal klub z hlavného mesta veľké šance, ale neotvoril skóre. Krátko po zmene strán skóroval z bieleho bodu Alen Ožbolt a poslal Belasých do vedenia 1:0. V závere sa Ruža snažila o vyrovnanie a vypracovala si viaceré gólové príležitosti, no zakončenia Dalibora Takáča, Tihomira Kostadinova, Jána Masla a Martina Regáliho nesmerovali do siete. „Prehrali sme kvôli penalte, ale Slovan bol lepším mužstvom. Držal loptu a vytváral si šance. My sme to na konci chceli otvoriť, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Opäť sme prehrali 0:1. Ideme ďalej. Dostali sme sa do finále, za čo sme veľmi šťastní a gratulujeme Slovanu k víťazstvu,“ skonštatoval po súboji Adam Brenkus.

Na každom hráčovi v oranžovom drese bolo po skončení duelu vidieť smútok z výsledku. „Prevláda veľké sklamanie, pretože všetci sme dnes chceli zvíťaziť. Neboli sme od toho ďaleko, ale výsledok hovorí za všetko. Slovan bol zdolateľný, mali sme gólové šance, len škoda, že sme ich nepremenili a dostali sme gól z jedenástky,“ povedal Timotej Múdry a ďalej pokračoval: „Do poslednej minúty, až kým neodpískal rozhodca, som veril, že strelíme ten gól a ešte to zdramatizujeme, ale bohužiaľ nepodarilo sa nám to. Mali sme nejaké šance, ale nedotiahli sme ich do konca.“

Najskúsenejší člen ružomberského kádra Ján Maslo pochválil prístup svojich spoluhráčov. Všetci sme to poctivo odmakali. Mali sme šance, aj Slovan mal šance. Smolne sme prehrali,“ spomenul si kapitán tímu spod Čebraťa na stretnutie.

Výsledok finále zároveň rozhodol o tom, že o poslednú miestenku do pohárovej Európy zabojujú počas budúceho týždňa v baráži tímy nachádzajúce sa na štvrtom, piatom, šiestom a siedmom mieste. Ružomberčanov mrzelo, že si účasť v pohárovej Európe nezabezpečili už v stredu. Na druhej strane je pre mladé mužstvo úspechom aj finálová účasť a v ňom sympatické vzdorovanie favorizovanému súperovi. Je to veľký úspech tohto mladého kolektívu. Verím, že ešte niečo podobné zopakujeme. Cez baráž by sme sa radi pozreli do Európy,“ dodal Ján Maslo.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK