16.7.2020

Preview: „Pre našich chlapcov to bude veľký zápas“

V piatok 17. júla 2020 o 18:00 odohrá Ružomberok v Trnave druhé kolo baráže o účasť v Európskej lige so Spartakom Trnava. Pred rozhodujúcim stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža v prvom kole baráže privítala na svojom trávniku Michalovce. Liptáci mali počas celého stretnutia hernú prevahu. Tú sa im však dlho nedarilo gólovo zúročiť. Napokon prišiel rozhodujúci moment v 82. minúte, kedy Filip Twardzik premenil pokutový kop a Ružomberok vyhral 1:0. Z našej strany to bol výborný zápas. Počas celého stretnutia sme dominovali, ovšem dominancia v zápase musí byť zakončená gólom. To nám dlhé minúty nevychádzalo, takže nakoniec bolo z toho trápenie, ale výkon chlapcov bol na vysokej úrovni,“ zhodnotil tréner predchádzajúci súboj svojich zverencov.

O tom, kto získa poslednú miestenku do pohárovej Európy sa rozhodne v piatok v Trnave. Spartak v prvom kole vyhral nad Trenčínom 3:0 a keďže sa vo Fortuna lige umiestnil na štvrtej priečke, zatiaľčo Ružomberok na piatej, v rozhodujúcom súboji má ako lepšie postavený tím v tabuľke výhodu domáceho prostredia. Ružomberčania odohrali s Trnavou v aktuálnom ročníku tri stretnutia, pričom ani raz nebodovali. Tento súper im z tohto pohľadu zatiaľ veľmi nepasuje. Nesedí nám a možno nám práve v tomto poslednom zápase sadne a budeme úspešní, čo si všetci prajeme. Pre našich chlapcov to bude veľký zápas. Ide o všetko, takže sa naň pripravujeme a koncentrujeme. Zajtra sa budeme zo všetkých síl snažiť potešiť našich skalných fanúšikov,“ povedal Ján Haspra, ktorý si uvedomuje, že v piatok bude najvhodnejší moment na zmenu nepriaznivej bilancie zo vzájomných súbojov.

Kvôli piatim žltým kartám nebude môcť do barážového duelu zasiahnuť obranca Filip Twardzik. Zo zdravotných dôvodov nemôžu hrať útočníci Tomáš Bobček a Ladislav Almási, otázny je štart Tihomira Kostadinova. Stretnutie bude vysielať v priamom prenose RTVS na programe Dvojka, ako aj internetová televízia Huste.tv – TU. Taktiež môžete sledovať aj textový prenos na Onlajny.eu – TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK