22.7.2020

Po krátkej prestávke sa pripravujeme na novú sezónu

V stredu 22. júla 2020 odštartovalo ružomberské A mužstvo prípravu na nový ročník.

Počas prípravy čakajú Liptákov dve stretnutia. V sobotu 25. júla 2020 o 10:30 odohrajú prípravný duel v Podbrezovej a v sobotu 1. augusta 2020 o 17:00 sa predstavia na pôde účastníka najvyššej maďarskej súťaže Kisvárda FC. „Príprava bude veľmi krátka. Pauza bola 4-5 dní. Takže nabehneme do toho zhurta. Už v sobotu máme zápas v Podbrezovej. Potom bude ešte jeden prípravný zápas v maďarskej Kisvárde. Musíme sa pripraviť tak aby sme zvládli celý náročný prvý polrok jesennej časti,“ načrtol tréner Ján Haspra.

Na prvom tréningu sa hlásili všetci futbalisti, ktorí na jar nastupovali za A mužstvo. Všetko sa vyjasní v nasledujúcich dňoch. Viktor Jedinák a Jakub Kudlička sú v Petržalke. Uvidíme či tam zostanú na hosťovaní. Budeme sa snažiť niektorých hráčov posunúť na hosťovanie, niektorí možno prestúpia,“ povedal Ján Haspra a prezradil aj mená dvoch skúšaných hráčov: „Sú tu s nami ofenzívny futbalista Martin Boďa z Martina a obranca Dávid Gallovič z Popradu.“

Ružomberčania odštartujú nový ročník Fortuna ligy 8. augusta. O dva dni neskôr spoznajú súpera v prvom predkole Európskej ligy, ktoré je na programe na konci mesiaca. Tentokrát sa budú hrať predkolá len na jedno stretnutie a žiaľ pred prázdnymi tribúnami. Každý fanúšik je rád, keď sa hrá Európska liga a keď sem príde zaujímavý klub. Zle je, že si to fanúšikovia nebudú môcť užiť, že nebudú môcť chodiť na štadióny na Európsku ligu, ale určite si to vychutnajú či už v televízore alebo v meste,“ vyjadril sa Matúš Macík.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK