1.8.2020

Prevzali sme ďakovné listy od mesta Ružomberok

Futbalisti, tréneri A mužstva a aj predstavitelia klubu prevzali v piatok 31. júla 2020 z rúk primátora mesta Igora Čombora ďakovné listy za úspešné účinkovanie a vzornú reprezentáciu mesta v uplynulom ročníku Fortuna ligy, ako aj v Slovnaft Cupe.

Omladený tím vedený trénermi Jánom Hasprom a Marekom Saparom sa v minulej sezóne ukážkovo chopil šance ukázať svoje futbalové kvality. Po náročnom začiatku sa mužstvo postupne každým kolom zlepšovalo a potešilo každého fanúšika ružomberského futbalu. V Slovnaft Cupe sa Liptáci prebojovali až do finále, v ktorom statočne vzdorovali Slovanu Bratislava a podľahli mu tesne 0:1. Vo Fortuna lige sa po skrátenej nadstavbe umiestnili na piatej pozícii. V následnej baráži o účasť v Európskej lige prešli cez Michalovce aj Trnavu a tak si vybojovali miestenku do pohárovej Európy. Ich počínanie ocenili aj predstavitelia mesta Ružomberok.

Ruža odštartuje novú sezónu Fortuna ligy v sobotu 8. augusta 2020 o 19:00 domácim zápasom s Trenčínom. O dva dni neskôr spozná svojho súpera v Európskej lige, s ktorým si zmeria sily vo štvrtok 27. augusta 2020. Do nového ročníka Slovnaft Cupu vstúpi mužstvo spod Čebraťa v utorok 18. augusta 2020 o 17:00 v Lipanoch.

Foto: MediaHub mesta Ružomberok

ZDIEĽAJ ČLÁNOK