7.8.2020

Preview: Nová sezóna je tu!

V sobotu 8. augusta 2020 o 19:00 odštartuje Ružomberok novú sezónu Fortuna ligy domácim zápasom s Trenčínom. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Počas skrátenej prípravy na nový ročník Fortuna ligy odohrali Ružomberčania dve prípravné stretnutia, v ktorých podľahli Podbrezovej 0:2 a účastníkovi maďarskej najvyššej súťaže Kisvárda FC 0:1. Príprava bola krátka. Prebehla bez zranení. V zápasoch boli pekné veci aj horšie veci. Bolo to asi spôsobené krátkosťou času od konca sezóny po začiatok novej,“ zhodnotil ružomberský lodivod.

Mužstvo sa od skončenia predchádzajúceho ročníka výraznejšie nezmenilo. Michal Jonec prestúpil do Košíc a na odchode je aj Filip Twardzik. Viacerí hráči, ktorí hrali počas minulého ročníka za B mužstvo budú túto sezónu získavať hernú prax na hosťovaniach. Zo skúšanej dvojice Dušan Gallovič a Martin Boďa v tejto chvíli naďalej zostáva na skúške druhý menovaný ofenzívny futbalista z Martina.

Na Ružu čaká v úvodnom kole domáci súboj s Trenčínom. Futbalisti spod hradu Matúša Čáka sa v uplynulom ročníku umiestnili na siedmom mieste a v následnom prvom kole baráže o Európsku ligu prehrali s Trnavou. Naše vzájomné stretnutia počas minulej sezóny s týmto súperom sa skončili remízami 1:1 a 2:2. Sú to vždy otvorené zápasy. Súper má veľkú ofenzívnu silu. My by sme chceli začať sezónu víťazstvom a spravíme pre to úplne všetko, čo sa dá,“ odhodlane povedal Ján Haspra.

Do zápasu nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť útočníci Tomáš Bobček a Ladislav Almási. Futbalisti opäť potrebujú vašu mohutnú podporu z tribún. Pokiaľ sa však nemôžete zúčastniť stretnutia, môžete ho sledovať v priamom prenose na Huste.tv TU a pripravený je aj textový prenos na Onlajny.eu TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK