10.8.2020

Preview: Fortuna liga pokračuje už v utorok, cestujeme do Trnavy

V utorok 11. augusta 2020 o 18:00 odohrá Ružomberok druhé kolo Fortuna ligy na štadióne Spartaka Trnava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža vstúpila do novej sezóny sobotným duelom s Trenčínom. Tím spod Čebraťa v dramatickom súboji prehrával ešte päť minút pred koncom riadnej hracej doby 0:2, no napokon vďaka gólom Jána Masla a Adama Brenkusa remizoval 2:2. Aké sú dojmy ružomberského kormidelníka po tomto zápase? Veľmi pozitívne. Chalani dokázali, že majú veľké srdcia, pretože sa nevzdali ani za nepriaznivých okolností, ktoré nastali v tom zápase. S vypätím všetkých síl, najmä morálnych a fyzických, sa nám podarilo obrať o body veľmi ťažkého súpera z Trenčína a aspoň jeden bod zostal doma. Mohli byť aj tri, ale podľa priebehu sme spokojní s bodom,“ zamyslel sa tréner.

Fortuna liga pokračuje v rýchlom tempe druhým kolom, ktoré je na programe už v utorok a Ružomberok sa predstaví v Trnave. Spartak na úvod vyhral v Michalovciach 2:0. Liptáci v uplynulej sezóne tomuto súperovi trikrát podľahli, no napokon ho v baráži o účasť v Európskej lige zdolali 2:0. Napodobniť tento výsledok nebude jednoduché. Môžeme to zopakovať len vtedy, ak budeme dobre hrať futbal, nebudeme robiť chyby, súpera nebudeme púšťať do šancí a budeme sa snažiť premeniť šance, ktoré si na sto percent vytvoríme. V tom prípade môžeme byť úspešní,“ povedal Ján Haspra.

V tejto chvíli je pred nami ligový súboj, no pozornosť verejnosti dnes bola zameraná na žreb prvého predkola Európskej ligy, ktorý rozhodol o tom, že mužstvo spod Čebraťa čaká súboj na štadióne švajčiarskeho klubu Servette FC. Je to ťažký, náročný, ale nie nezdolateľný súper,“ vyjadril sa k výsledku žrebu šéf ružomberského realizačného tímu.

Do utorňajšieho stretnutia so Spartakom Trnava nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť Matej Madleňák, Tomáš Bobček a Ladislav Almási. Zápas vysiela v priamom prenose RTVS na programe Dvojka aj internetová televízia Huste.tv TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK