12.8.2020

Filip Twardzik odchádza do Karvinej, Martin Boďa bude pôsobiť v Ružomberku

Obranca Filip Twardzik prestupuje po dohode obidvoch klubov do Karvinej. Naopak, pod Čebraťom definitívne zostáva útočník Martin Boďa.

27-ročný český defenzívny futbalista Filip Twardzik prišiel do Ružomberka v lete pred dvomi rokmi. Stal sa stabilnou súčasťou zadných radov A mužstva a počas minulej sezóny sa mu vďaka výbornej realizácii priamych a pokutových kopov podarila pre obrancu nevšedná vec, keď dal sedem gólov a stal sa najlepším strelcom mužstva. Filipovi Twardzikovi ďakujeme za jeho pôsobenie v našom klube a prajeme mu veľa šťastia v ďalšej kariére, ako aj v osobnom živote.

Novou akvizíciou v oranžovom drese je 23-ročný útočník Martin Boďa, ktorý prišiel na skúšku do nášho klubu na začiatku výrazne skrátenej prípravy a v centre dolného Liptova bude pôsobiť minimálne do konca tohto ročníka. Svoje prvé futbalové kroky spravil v Malom Čepčíne, odtiaľ prestúpil do klubu TJ Družstevník Belá-Dulice a neskôr išiel do Martina. V uplynulej sezóne, ktorá sa z dôvodu šírenia nového koronavírusu nedohrala, mal výrazný podiel na priebežnom prvom mieste Martina v 3. lige Stred po pätnástom kole, keď zaznamenal dvanásť gólov a dva presné zásahy pridal aj v Slovnaft Cupe. Veríme, že pôsobenie v Ružomberku bude pre perspektívneho ofenzívneho futbalistu tým správnym krokom vpred.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK