16.8.2020

Matúš Macík: „Musíme to zlomiť“

Po sobotnej bezgólovej remíze medzi Ružomberkom a Sereďou predstúpil pred prítomných zástupcov médií ružomberský gólman Matúš Macík.

Ružomberčania si vypracovali viaceré šance. Strely Adama Brenkusa a Mateja Kochana smerovali tesne vedľa, dve zakončenia Rastislava Kružliaka a aj pokus Mareka Zsigmunda nepustil za svoj chrbát brankár Mathew Yakubu. Ten bol úspešný aj v druhom dejstve pri strelách Petra Ďungela a Dalibora Takáča. Keď ho v závere po rohovom kope hlavou prekonal Martin Boďa, na bránkovej čiare úspešne zakročil obranca. „Podľa mňa to bol z našej strany celkom solídny zápas, až na to, že sme nedokázali premeniť šance, ktoré sme si vytvorili. Prvý polčas sme nezachytili tempo hry, ale potom sme si v kabíne povedali čo chceme hrať a do druhého polčasu sme vstúpili úplne vymenení. Mali sme dostatok šancí na to, aby sme dali jeden gól, ale bohužiaľ s týmto sa trápime,“ zhodnotil Matúš Macík.

V 70. minúte mohla Sereď dokonale potrestať nevyužité šance Ružomberčanov, keď Matúš Macík vyrazil nebezpečnú strelu Dina Špehara pred opustenú časť brány, kam pohotovo nabehol Nicolas Šumský a loptu hlavou upratal do siete. Gól však nebol uznaný pre ofsajd. Inkriminovaný moment sa odohral za chrbtom strážcu ružomberskej svätyne. Bolo mi oznámené, že to bol ofsajd, takže myslím si, že ako ich hráč vystrelil, tak bol tam niekto skôr a doklepával to do prázdnej brány,“ povedal brankár tímu spod Čebraťa.

Až na spomenutú situáciu nemal domáci gólman veľa práce a väčšinu zápasu sledoval útočnú snahu svojich spoluhráčov. Tá však napriek viacerým príležitostiam neviedla ku gólu. Prakticky som nemal žiadnu robotu. V druhom polčase som mal jednu strelu, prvý polčas možno jeden-dva centre. To je pre brankára strašne málo, ale na to tam som. Musím byť koncentrovaný a pripravený na jednu strelu, ktorá tam príde. Viac ma mrzí, že v koncovke sa dosť trápime. Musíme to zlomiť, lebo toto nás bude ešte mrzieť,“ zamyslel sa Matúš Macík.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK