16.8.2020

Pavol Nemček a Viktor Úradník hrali za SR “17“

Slovenská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov odohrala vo štvrtok 13. augusta a v nedeľu 16. augusta 2020 prípravné zápasy s chorvátskymi rovesníkmi. Obidve stretnutia sa hrali na súperovej pôde a súčasťou tímu boli aj naši hráči Pavol Nemček a Viktor Úradník. Obaja si pripísali po jednom štarte.

V prvom súboji Slovensko remizovalo 2:2, keď sa o góly postarali Tomáš Jaššo zo Žiliny a Alex Lacza pôsobiaci v maďarskom klube ETO Györ. Náš obranca Pavol Nemček odohral celé stretnutie.

Chorvátsko “17“ - Slovensko “17“ 2:2 (1:2)
Góly:
26. a 56. Žikovič – 38. Jaššo, 44. Lacza

Následný druhý duel sa skončil víťazstvom futbalistov spod Tatier 1:0 a o výhre rozhodol presným zásahom z 53. minúty Samuel Javorček zo Žiliny. Zatiaľ čo v prvom zápase dostal v defenzíve priestor Pavol Nemček, tentokrát odohral plný počet minút druhý náš obranca Viktor Úradník.

Chorvátsko “17“ - Slovensko “17“ 0:1 (0:0)
Gól: 53. Javorček

Zdroj: futbalsfz.sk