4.9.2020

Adam Brenkus zasiahol do duelu SR “21“

V piatok 4. septembra 2020 odohrala slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov kvalifikačný zápas s domácim Švajčiarskom.

Favorizovaný domáci celok od úvodu potvrdzoval, že mu v kvalifikačnej skupine patrí prvé miesto úplne zaslúžene. V 9. minúte premenil pokutový kop Andi Zeqiri – 1:0. O dvadsaťsedem minút neskôr Noah Okafor využil zaváhanie defenzívy a zvýšil švajčiarsky náskok na 2:0. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva Ľubomír Tupta vrátil slovenský výber do zápasu veľmi peknou strelou z priameho kopu – 2:1.

Po zmene strán hostia pôsobili sebavedomejším dojmom a po peknej prihrávke Dávida Strelca sa dostal do veľkej šance Dávid Ďuriš, lenže neprekonal domáceho gólmana. Šance na vyrovnanie sa výrazne znížili v 70. minúte, kedy Kastriot Imeri namieril z priameho kopu do brvna a loptu následne pohotovo hlavou upratal do siete Dan Ndoye – 3:1. Po minúte prišiel do hry za nepriaznivého stavu ružomberský zástupca Adam Brenkus. Slovenskej „dvadsaťjednotke“ sa už nepodarilo zvrátiť nepriaznivý vývoj stretnutia a v 76. minúte Andi Zeqiri stanovil svojím druhým gólom v stretnutí konečný výsledok na 4:1.

Švajčiarsko “21“ - Slovensko “21“ 4:1 (2:1)

Góly: 9. a 76. Zeqiri (z 11 m), 36. Okafor, 70. Ndoye – 42. Tupta

Žlté karty: 41. Der Werff, 86. Zesiger – 70. Mesík, 80. Oravec

Švajčiarsko “21“: Köhn – Rüegg, Der Werff, Zesiger, Lotomba – Bajrami (59. Pusic), Domgjoni, Toma (69. Jankewitz) – Okafor (59. Imeri), Guillemenot (69. Ndoye), Zeqiri (81. Stojilković)

Slovensko “21“: Šípoš – Vallo (46. Fabiš), Oravec, Mesík, Sluka – Bednár (80. Bernát), Herc (71. BRENKUS), Myslovič (46. Ďuriš) – Tupta, Strelec, Chobot (71. Kovaľ)

Rozhodovali: Kristoffersen – Rasmussen, Kronlykke (všetci Dánsko)

Zdroj, foto: futbalsfz.sk