9.9.2020

Starší dorast U19 má výborný začiatok sezóny

S trénerom staršieho dorastu U19 Vladimírom Veselým sme sa rozprávali o úspešnom vstupe tejto kategórie do nového ročníka.

Ružomberská „devätnástka“ má za sebou úvodných sedem kôl aktuálnej sezóny, pričom päťkrát zvíťazila, raz remizovala a len raz schádzala z trávnika naprázdno. So ziskom šestnástich bodov sa nachádza v tabuľke I. LSD na priebežnom prvom mieste s trojbodovým náskokom pred Slovanom Bratislava aj keď treba priznať, že Belasí ešte majú k dobru duel s Trenčínom. Vstup do sezóny je dobrý. Tešíme sa z toho. Tie zápasy, ktoré sme odohrali, mali svoju kvalitu. Samozrejme teší nás aj progres chalanov. Na tréningoch vidno, že postupne napredujú a odzrkadľuje sa to aj v zápasoch kde chceme hrať dominantný štýl hry. Ukazuje sa, že chalani na to majú kvalitu a postupne sa zlepšujú. Teší ma, že je v mužstve dobrá klíma. Sú veľmi dobrá partia, ťahajú za jeden povraz a potom sa to ukazuje aj v zápasoch,“ pochválil tréner svojich zverencov.

Okrem prvej priečky v tabuľke stojí za pozornosť aj šesť presných zásahov útočníka Tomáša Kubíka, ktorý sa momentálne delí o pozíciu najlepšieho strelca súťaže s Timotejom Jamborom zo Žiliny. Potešiteľná je aj nezlomná vôľa tímu. Tá sa prejavila vo všetkých dueloch, no spomenúť môžeme najmä súboj s Banskou Bystricou, kedy ružomberský výber zvíťazil 3:1 napriek tomu, že hral od 57. minúty v početnej nevýhode a aj zatiaľ posledné domáce stretnutie s Michalovcami, keď doma predviedol dokonalý obrat skóre a v nadstavenom čase rozhodol Martin Pňaček o výhre 2:1. Hlavne chcem pochváliť tímovosť. Sú to hráči, ktorí si navzájom pomáhajú. Teší nás, že sa strelecky prebudil Tomáš Kubík a taktiež sa strelecky prebúdza Tobiáš Gabriš. Teším sa hlavne z toho, že mužstvo pracuje ako tím,“ spokojne konštatoval Vladimír Veselý.

Po peknom úvode teraz čakajú na „devätnástku“ viaceré náročné stretnutia v rade. V sobotu o 11:00 sa predstaví na pôde domácej Žiliny, následne má na programe súboje s Dunajskou Stredou, Slovanom Bratislava a Trenčínom. Pôjdeme do týchto zápasov tak ako do každého iného a ako aj do predchádzajúcich zápasov. Samozrejme chceme vyhrať. Tieto štyri zápasy nám ukážu zrkadlo, kde sme a na čom musíme ešte pracovať, ale pripravujeme sa ako na každý iný zápas, či sú to Michalovce, Žilina, Slovan, Trnava, Podbrezová. My neriešime súpera. Snažíme sa sústrediť na svoje výkony a svoju hru,“ povedal tréner.

Doterajšie výsledky MFK Ružomberok U19:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 0:2
MFK Ružomberok – FC Nitra 2:2
FK Poprad – MFK Ružomberok 2:1
MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:3
MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 4:0
FK Senica – MFK Ružomberok 0:2
MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:1

Góly: Tomáš Kubík 6, Tobiáš Gabriš 2, Martin Jurina 2, Dominik Caltík 1, Patrik Jedinák 1, Jan Jonaš 1, Adrián Macejko 1, Martin Pňaček 1, Jakub Rakyta 1

Foto: Ivan Kohút

ZDIEĽAJ ČLÁNOK