21.9.2020

Výsledky mládežníckych tímov

Dorastenci hrali v deviatom kole svojich súťaží s Dunajskou Stredou, ženy privítali Považskú Bystricu a dorastenky so žiačkami si zmerali sily s Michalovcami. Rušný týždeň majú za sebou aj prípravkári.

I. liga starší dorast (U19)

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:4 (2:2)
Góly RK:
Rakyta, Macejko, Gabriš, Jurina

Vladimír Veselý (tréner MFK Ružomberok U19): Výborný zápas. Obidve mužstvá chceli hrať futbal. Okrem strelených gólov sme mali ešte 4-5 vyložených príležitostí, ktoré sme nepremenili. V defenzíve musíme byť dôraznejší a dôslednejší. Škoda, že sa nám nepodarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu.“

Fotogalériu zo zápasu nájdete TU.

I. liga mladší dorast (U17)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 4:1 (3:0)
Gól RK:
Matej

Peter Penov (tréner MFK Ružomberok U17): „Prvý polčas sme pôsobili odovzdaným dojmom, chýbala nám rýchlosť, dôraz a kreativita. Katastroficky pre nás skončil záver polčasu, kedy sme dva razy inkasovali. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší, dokázali sme sa gólom vrátiť do zápasu, ale na zvrat by sme museli byť efektívnejší.“

I. liga mladší dorast (U16)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U16): „Do Dunajskej Stredy sme cestovali odčiniť prehru so Žilinou. Prvý polčas sa hral vo vysokom tempe. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú, ale obidve mužstvá zlyhávali vo finalizácii, tak sme videli iba zopár gólových príležitostí. Žiaľ ani jednu sme nedokázali premeniť. Do druhého polčasu sme vstúpili zle a súper nás zatlačil. Zápas sa zlomil v šesťdesiatej minúte, keď sme nepremenili obrovskú príležitosť a následne sme po dvoch obrovských chybách inkasovali. Potom sme síce prevzali iniciatívu, ale už sme si žiadne šance nevypracovali. Neostáva nám nič iné, len tvrdo pracovať v tréningovom procese, aby sa naša výkonnosť zlepšila.“

II. liga ženy

MFK Ružomberok – Ľubochňa – MŠK Považská Bystrica 8:1 (7:1)
Góly RK:
Š. Lacková 3, Hrúziková, Jedináková (z 11m), Ťapajáková, Adamčiaková, R. Žihlavníková

I. liga dorastenky (WU19)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (2:0)
Góly RK:
Mikulková 2, R. Žihlavníková, Jedináková

I. liga žiačky (WU15)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly RK:
Bobčeková 2

Zápasy prípraviek

Naše prípravky U11, U10 a U9 v pondelok zvíťazili v Námestove.

Počas tohto týždňa prípravkári taktiež hrali so Žilinou a Martinom. Tím U11 v obidvoch súbojoch remizoval 2:2, kategória U10 podľahla svojím súperom zhodne 2:3 a výber U9 tesne prehral so Žilinou 2:3 a vyhral nad Martinom 3:1.

Výber U9 sa cez víkend predstavil na turnaji v Hubovej, kde si zahral s mladými nádejami Liptovskej Ondrašovej, Bešeňovej a Ľubochne.

Titulná foto: Ivan Kohút