2.10.2020

Preview: „Ak chceme zvládnuť sezónu, musíme zvládnuť aj tento zápas“

V sobotu 3. októbra 2020 o 19:00 odohrá Ružomberok domáci zápas deviateho kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Po vysokej prehre v minulom kole Fortuna ligy, kedy Ruža podľahla Slovanu Bratislava 0:5, si klub spod Čebraťa čiastočne napravil náladu postupom do štvrtého kola Slovnaft Cupu cez Tatran Prešov. Liptáci zdolali súpera z východu Slovenska na jeho pôde gólmi Martina Regáliho, Dalibora Takáča, Martina Boďu a Ladislava Almásiho 4:1. Dojmy sú po každej výhre veľmi dobré. Nebol to ľahký zápas, lebo Prešov má celkom kvalitné mužstvo aj keď sú momentálne v takom stave v akom sú. Je veľká škoda, že bašty slovenského futbalu sú v takejto situácii, v akej je Prešov. Bol to ale zápas, ktorý nám veľmi pomohol po prehre na Slovane. Rýchlo sme sa z toho dostali, lebo to bola veľká nepríjemnosť. Pomohlo to trošku zmeniť mentálne nastavenie v kabíne,“ povedal šéf realizačného tímu ružomberského A mužstva.

Ružomberok získal v doterajšom priebehu Fortuna ligy sedem bodov a patrí mu priebežná deviata pozícia. Rovnaký počet bodov patrí aj ôsmemu Trenčínu, desiatemu Pohroniu a jedenástym Michalovciam. V sobotu doma privíta Zlaté Moravce. Tie majú o dva body viac, nachádzajú sa na siedmom mieste a v minulom kole na svojom štadióne presvedčivo zdolali Žilinu 4:0. Zlaté Moravce sú veľmi kvalitný a nepríjemný súper. Majú veľmi dobre zložené mužstvo, skúsenosť skĺbenú s mladíckou dravosťou. Nečaká nás nič ľahké, ale ak chceme zvládnuť túto sezónu, tak musíme zvládnuť aj tento zápas,“ vyjadril sa Ján Haspra.

Na základe platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa musia všetky stretnutia najbližšieho kola Fortuna ligy odohrať bez účasti divákov. Je to veľká škoda, ale situácia je taká aká je. Nemôžeme nad tým lamentovať. Sme radi, že sa vôbec bude hrať, lebo keby sa súťaž prerušila, ako bolo pôvodné rozhodnutie, tak to by bola úplná katastrofa,“ zamyslel sa tréner, ktorému budú v sobotu okrem nášho dvanásteho hráča – fanúšikov, chýbať zo zdravotných dôvodov Alexander Mojžiš, Adam Brenkus a Tomáš Bobček.

Stretnutie vysiela v priamom prenose internetová televízia Huste.tv, ktorú môžete sledovať TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK