8.10.2020

Severné Macedónsko ide ďalej, Tihomir Kostadinov bol pri tom!

Severné Macedónsko odohralo vo štvrtok 8. októbra 2020 v Skopje barážový súboj o účasť na Majstrovstvách Európy s Kosovom.

V 16. minúte dal vlastný gól Kololli – 1:0. O trinásť minút neskôr Hadergjonaj využil zaváhanie domáceho gólmana a vyrovnal na 1:1. V 33. minúte však Velkoski prinavrátil vedenie na stranu Severného Macedónska a na výsledku 2:1 už nič nezmenil ani druhý polčas. Ten priniesol najmä veľa šancí na domácej strane, vrátane dvoch gólov neuznaných pre ofsajd a aj záverečnú príležitosť hostí na vyrovnanie.

Ružomberský stredopoliar Tihomir Kostadinov prišiel do hry v drese Severného Macedónska v 88. minúte a na trávniku absolvoval okrem dvoch minút riadnej hracej doby aj ďalších šesť minút počas nadstaveného času. Severné Macedónsko vďaka víťazstvu 2:1 zabojuje o účasť na Majstrovstvách Európy s Gruzínskom, ktoré vedie slovenský tréner Vladimír Weiss st. Viac informácií o stretnutí nájdete TU!