12.11.2020

Štyria naši hráči zasiahli do zápasu SR “21“

Slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov odohrala v Gruzínsku predposledný duel prebiehajúcej kvalifikácie. V základnej zostave nastúpili aj dvaja ružomberskí futbalisti – obranca Alexander Mojžiš a útočník Ladislav Almási. Medzi náhradníkmi čakali na svoju šancu Matúš Kmeť a Timotej Múdry.

V úvodných minútach sa Gruzínci prezentovali dvomi zakončeniami, ktoré nesmerovali na bránu. V 9. minúte už išli do vedenia po vlastnom góle Fabiša – 1:0. O dve minúty neskôr získal Almási rohový kop, po ktorom Fabiš v dobrej príležitosti nezasiahol loptu podľa svojich predstáv a tak neohrozil bránu. V 29. minúte vybojoval rohový kop druhý ružomberský futbalista Mojžiš a pri tejto štandardnej situácii sa aj dostal k zakončeniu, lenže z vnútra veľkého vápna hlavičkoval nad brvno. Po deviatich minútach pohrozil Mekvabishvili a jeho zakončenie chytil Petráš.

V 56. minúte sa po závare v slovenskej šestnástke dostal k strele Kukhianidze. Na druhej strane vzápätí dvakrát pohrozil Strelec, keď najskôr hlavičkoval nad brvno a jeho druhé zakončenie zblokoval obranca. V 61. minúte sa stretnutie skončilo pre Ladislava Almásiho, ktorý bol vystriedaný Kadákom. O štrnásť minút neskôr sa domáci dostali k nebezpečnému zakončeniu po rohovom kope. Pred bránou sa najlepšie zorientoval Mesík, ktorý odkopol loptu smerujúcu do siete. V 78. minúte Mekvabisvili dostal prihrávku na hranicu veľkého vápna, bez váhania vystrelil a zvýšil gruzínsky náskok na 2:0. Po troch minútach nastúpil na trávnik tretí ružomberský zástupca Matúš Kmeť. V 82. minúte sa Mali rútil na bránu a tesne minul. Po piatich minútach prišiel do hry štvrtý zástupca klubu spod Čebraťa – Timotej Múdry, ktorý sa pri svojej krátkej premiére v slovenskej „dvadsaťjednotke“ pričinil o záverečný ofenzívny tlak hostí. V 89. minúte našiel Vallo v šestnástke Kadáka, ten ale minul bránu. Krátko na to Herc z veľkej vzdialenosti namieril tesne nad brvno. V nadstavenom čase si Kmeť pripísal gólovú asistenciu, keď prihral Gonovi a ten spoza veľkého vápna znížil na 2:1.

Na výsledku sa už nič nezmenilo a slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov prehrala s Gruzínskom 1:2, čím stratila šancu na umiestnenie na treťom mieste kvalifikačnej skupiny. S aktuálnou kvalifikáciou sa futbalisti spod Tatier rozlúčia v utorok 17. novembra 2020 o 17:00 v Nitre s Lichtenštajnskom.

Gruzínsko “21“ - Slovensko “21“ 2:1 (1:0)

Góly: 9. Fabiš vl., 78. Mekvabishvili - 90.+1 Gono

Žlté karty14. Azarov, 72. Beriashvili, 81. Kutsia – 33. Herc, 65. Mesík, 72. MOJŽIŠ

Gruzínsko “21“: Mamardashvili - Dzocenidze (86. Dzebniauri), Beriashvili, Andronikashvili (46. Jinjolava) - Mali, Dartamelia, Kochorashvili (71. Kucia), Mekvabishvili - Azarov (79. Tabatadze), Kuchianidze (78. Spanderashvili), Guliashvili

Slovensko “21“Petráš - Fabiš (60. Vallo), Tumma, Mesík, MOJŽIŠ - Herc, Gono, Strelec (87. MÚDRY) - Ďuriš (82. Trusa), ALMÁSI (61. Kadák), Chobot (82. KMEŤ)

Rozhodovali: Bogár - Buzás, Garai (všetci Maďarsko)

Foto: futbalsfz.sk

ZDIEĽAJ ČLÁNOK