18.11.2020

Tihomir Kostadinov opäť hral za Severné Macedónsko

V stredu 18. novembra 2020 odohralo Severné Macedónsko v Lige národov duel s domácim Arménskom. Keďže išlo o súboj prvých dvoch tímov, súboj zároveň rozhodoval o tom, kto postúpi do Ligy B. Ružomberský stredopoliar Tihomir Kostadinov nastúpil v základnej zostave.

Keďže Severné Macedónsko malo o bod viac, na postup im stačilo neprehrať, zatiaľ čo Arménsko potrebovalo vyhrať. Hneď v úvode sa prezentoval streleckým pokusom spoza veľkého vápna Kostadinov, ale namieril mimo troch žrdí. Hostia počas úvodného dejstva preverili domáceho gólmana viacerými streleckými pokusmi spoza šestnástky, lenže Yurchenko nepustil loptu za svoj chrbát. Z domácich hráčov mal v úvodnom dejstve najväčšiu šancu Karapetyan, ktorého nebezpečné zakončenie z hranice pokutového územia v 25. minúte vyrazil Siskovski.

Desať minút po zmene strán skóroval Hambardzumyan a poslal Arménsko do vedenia 1:0. V 61. minúte Trajkovski zatočil loptu z priameho kopu k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ ju vyrazil Yurchenko. O minútu neskôr pristúpili hostia k dvojitému striedaniu a z hry odišiel aj Tihomir Kostadinov. Severné Macedónsko si už v ďalšom priebehu nevypracovalo výraznejšiu šancu na skórovanie. Naopak, v 79. minúte mal Barseghyan možnosť zvýšiť domáci náskok, keď sa rútil sám na bránu, ale Siskovski vyrazil jeho strelu. Stretnutie sa skončilo prehrou Severného Macedónska 0:1 a tak sa z postupu do Ligy B teší Arménsko.

Viac informácií o zápase nájdete TU.

Foto: ffm.mk

ZDIEĽAJ ČLÁNOK