20.11.2020

Preview: Po reprezentačnej prestávke hráme so Sereďou

V sobotu 21. novembra 2020 o 14:00 odohrá Ružomberok v Zlatých Moravciach 14. kolo Fortuna ligy so Sereďou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom A mužstva Jánom Hasprom.

Počas reprezentačnej prestávky sa viacerí hráči predstavili v národných tímoch. Najväčší dôvod na spokojnosť mal Tihomir Kostadinov, ktorý zasiahol do všetkých troch duelov Severného Macedónska. Balkánska krajina vybojovala v súboji s Gruzínskom svoju premiérovú účasť na Majstrovstvách Európy a následne jej v Lige národov len veľmi tesne unikol postup do Ligy B. Veľmi nás to teší. Je to veľké vyznamenanie pre náš klub, že máme v našich radoch chlapca, ktorý postúpil so svojím národným mužstvom na Majstrovstvá Európy. Pre ich krajinu je to neuveriteľný úspech. Gratulujem jemu aj celému národnému mužstvu Severného Macedónska k postupu,“ pochválil lodivod tímu spod Čebraťa svojho zverenca.

V slovenskej dvadsaťjednotke boli až piati hráči – brankár Ivan Krajčírik, obranca Alexander Mojžiš, stredopoliari Matúš Kmeť a Timotej Múdry a útočník Ladislav Almási. Tím SR “21“ najskôr prehral v Gruzínsku 1:2 a následne sa rozlúčil s kvalifikáciou výhrou nad Lichtenštajnskom 6:0. Ladislav Almási si pripísal reprezentačný gól, Matúš Kmeť gólovú asistenciu a Timotej Múdry premiérové štarty v tejto kategórii. Dúfam, že ich to nakopne k dobrej hernej pohode v zápase so Sereďou. Tiež ma veľmi teší, že máme také výrazné zastúpenie v národnom mužstve do dvadsaťjeden rokov,“ povedal Ján Haspra.

Zvyšok mužstva sa pripravoval na vyvrcholenie jesennej časti sezóny v domácich podmienkach. „Dva týždne sme trénovali v oklieštenom počte, lebo veľa hráčov bolo v reprezentáciách. Tréningový proces bol v poriadku. Nálada bola pracovná. Tešíme sa, že sa už rozbieha posledný 5-zápasový blok Fortuna ligy v tomto roku,“ skonštatoval šéf ružomberského realizačného tímu.

Ruža doteraz získala 16 bodov a v ligovej tabuľke jej momentálne patrí siedme miesto, pričom stráca dva body na šiestu Nitru. Naopak, dva body delia Liptákov aj od ich aktuálneho súpera, ôsmej Serede, ktorá má navyše k dobru súboj s Dunajskou Stredou. Zatiaľ jediný tohtosezónny vzájomný duel Ružomberka so Sereďou sa pod Čebraťom skončil bezgólovou remízou. „Na týchto terénoch a v tomto počasí bude každý zápas ťažký, ale pevne verím, že kvalitou, ktorú máme v našich radoch sa pokúsime presadiť. Chceme získať tri body,“ vyjadril sa Ján Haspra, ktorému bude v sobotu chýbať zo zdravotných dôvodov stredopoliar Marek Zsigmund.

Na základe platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa aj najbližšie kolo Fortuna ligy musí odohrať bez účasti divákov. Stretnutie vysiela v priamom prenose internetová televízia Huste.tv, ktorú môžete sledovať TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK