4.12.2020

Preview: V súboji s Pohroním mužstvo povedie Marek Sapara

V sobotu 5. decembra 2020 o 14:00 odohrá Ružomberok v Žiari nad Hronom šestnáste kolo Fortuna ligy s domácim tímom FK Pohronie. Hlavný tréner ružomberského A mužstva Ján Haspra je v karanténe z dôvodu pozitívneho kontaktu a tak bude mužstvo viesť doterajší asistent Marek Sapara.

Ruža v minulom kole privítala na svojom štadióne Nitru, ktorú zdolala gólmi Mateja Madleňáka, Ladislava Almásiho a Dalibora Takáča 3:0. „Už v Seredi bol dobrý zápas z našej strany, hlavne druhý polčas. Teraz aj prvý polčas s Nitrou. Samozrejme v druhom polčase za stavu 3:0 už nejdete do rizika, že by ste stále tlačili na pílu. Prvý polčas bol vo vysokom tempe. V druhom polčase sme trochu ubrali z plynu. Samozrejme potom sa aj Nitra dostala trošku viac do hry, mala strely, ale uhrali sme to dobre na nulu. Celý týždeň sme strávili tým, že sme sa venovali zápasu s Nitrou a potom sme sa pripravovali na Pohronie. Dúfam, že to celé dobre dopadne a donesieme si tri body,“ zhodnotil víťazný duel Marek Sapara.

Ružomberok má na svojom konte dvadsať bodov a v ligovej tabuľke mu patrí piata pozícia, pričom rovnaký počet bodov doteraz získali aj štvrté Zlaté Moravce a šiesta Trnava. V sobotu sa Liptáci predstavia na pôde klubu FK Pohronie a Jána Haspru na lavičke tentokrát zastúpi Marek Sapara. Tréner nám chýba celý týždeň. Bolo to náročné a ten zápas bude o to náročnejší, že nám budú chýbať jeho skúsenosti a jeho osobnosť. Pevne verím, že sme sa dobre pripravili a hlavne že to bude vidno zajtra na ihrisku,“ skonštatoval bývalý ružomberský futbalista, ktorý v sezóne 2005/06 doviedol Ružu s kapitánskou páskou na ramene za ziskom double.

Pohronie sa s jedenástimi bodmi nachádza v ligovej tabuľke na poslednej pozícii a na predposledné Michalovce stráca dva body. Klub zo Žiaru nad Hronom sa uplynulý víkend predstavil v Žiline, kde odohral veľmi sympatický súboj, lenže doplatil na nepremenené šance a prehral 1:2. V poslednej dobe trápi každé mužstvo, proti ktorému hrá. Či to bola Trnava, Dunajská Streda alebo Žilina. Je to veľmi nepríjemné, pracovité, svedomité mužstvo. Takticky sú na tom výborne. Keď prišiel nový tréner zmenili niektoré veci a začína to fungovať. Aj keď dlhšiu dobu nevyhrali, nepretavili to ešte do výsledkov, ale tú robotu sa nedá spraviť zo dňa na deň. V mužstve vidno veľký progres. Verím, že ešte my zvládneme tento zápas a potom už nech si vyhrávajú koľko chcú,“ povedal Marek Sapara pred duelom s tímom, s ktorým Ružomberok v tejto sezóne doma remizoval 0:0.

Do stretnutia nebudú môcť s určitosťou zasiahnuť Marek Zsigmund a Matej Madleňák. Otáznik visí nad štartom Mateja Čurmu.Stále chýba Marek Zsigmund aj keď už sa zapája do tréningu, ale ešte nie je v plnom nasadení a vypadol nám Matej Madleňák, ktorý sa zranil v minulom zápase s Nitrou. Matej Čurma je v tréningovom procese, ale uvidíme ako na tom bude ešte po tréningu,“ prezradil tréner.

Na základe platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa aj najbližšie kolo Fortuna ligy musí odohrať bez účasti divákov. Stretnutie vysiela v priamom prenose internetová televízia Huste.tv, ktorú môžete sledovať TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK