19.3.2021

Preview: V súboji s Michalovcami tím povedie Marek Sapara

V sobotu 20. marca 2021 o 17:00 odohrá Ružomberok domáci zápas druhého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Michalovcami. Mužstvo tentokrát nebude viesť tréner Ján Haspra, ktorý je v karanténe a tak ho druhýkrát v sezóne zastúpi asistent Marek Sapara.

Ruža vstúpila do nadstavbovej časti o udržanie vo Fortuna lige minulý víkend v Zlatých Moravciach, kde si zmerala sily so Sereďou. Vyrovnanému stretnutiu by viac pasovala bezgólová remíza, ale Ružu pripravil o body najmä smolný gól z kopačky Martina Slaninku, ako aj následne nepremenená veľká šanca Rastislava Kružliaka a tak Liptáci prehrali 0:1. V tomto zápase sme boli poctiví, dobre organizovaní, disciplinovaní. Napriek tomu sme prehrali s mužstvom Serede, ktoré si nevypracovalo čistú gólovú šancu, čo je pre nás veľmi smutné. Bohužiaľ sú aj také zápasy. Musíme sa z toho oklepať a chystáme sa na ďalší zápas,“ vrátil sa k minulému kolu asistent trénera.

Tabuľka spodnej šestky je po úvodnom kole veľmi vyrovnaná. Siedma Sereď doteraz získala 25 bodov, o dva body menej majú na svojom konte ôsme Pohronie, deviaty Ružomberok, desiata Nitra aj jedenáste Michalovce. Aktuálne posledná Senica má 21 bodov. Mužstvo spod Čebraťa si v druhom kole doma zmeria sily s mužstvom zo Zemplína.

Liptáci v základnej časti prebiehajúceho ročníka doma pohodlne vyhrali nad Michalovcami 4:0 a sľubne sa vyvíjal aj súboj na východe Slovenska, kde Ruža dvakrát viedla vďaka hetriku Martina Regáliho, lenže v druhom dejstve súper otočil skóre a Ružomberok prehral 3:4. Vtedy sme dostali dva góly zo štandardných situácií, čo sa nesmie stávať. Zápas sme mali veľmi dobre rozohraný. Vynikajúci začiatok, potom Michalovce z dvoch štandardiek otočili zápas, následne sme sa vrátili do zápasu a do konca polčasu sme otočili výsledok. V druhom polčase nás zabrzdila veľmi skorá diskutabilná penalta, ktorá nás ako keby trošku zrazila dole. Chlapci si prestali veriť a nakoniec sme prehrali. Chceme im to teraz vrátiť a chystáme sa tak, aby sme boli v sobotu úspešní,“ povedal Marek Sapara.

Druhýkrát v sezóne nastala situácia, kedy sa hlavný tréner Ján Haspra ocitol v karanténe a tím bude musieť v stretnutí viesť jeho asistent Marek Sapara. V predchádzajúcom prípade tím vedený bývalým slovenským reprezentantom remizoval v Žiari nad Hronom s Pohroním 2:2. Teraz sa to stáva. Nedávno som bol v karanténe ja a tréner Haspra bol sám. Teraz sa to zase otáča. Bohužiaľ pandémia šarapatí kade-tade. Musíme sa s tým vyrovnať. Tréner nám bude chýbať, ale snažíme sa robiť všetko tak, ako sa dohodneme cez telefón. Bohužiaľ tu nie je. Jeho osobnosť nám chýba, ale všetko máme dohodnuté, sme v spojení. Takže dúfajme, že sa dobre pripravíme na zápas aj bez trénera,“ skonštatoval ružomberský kapitán z majstrovskej sezóny.

Do sobotného stretnutia nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť stredopoliar Dalibor Takáč a útočník Tomáš Bobček. Obranca Mário Mrva a stredopoliar Matej Kochan už trénujú s mužstvom a po podmienečnom skrátení trestu bude tímu k dispozícii útočník Martin Regáli.

Na základe platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa aj najbližšie kolo Fortuna ligy musí odohrať bez účasti divákov. Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii na internetovej stránke ifortuna.sk, ktorý môžete sledovať TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK