2.4.2021

Preview: Po reprezentačnej prestávke hráme v Nitre

V sobotu 3. apríla 2021 o 17:00 odohrá Ružomberok tretie kolo nadstavbovej časti o udržanie sa vo Fortuna lige na štadióne Nitry. Pred súbojom s tímom spod Zobora sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

V zatiaľ poslednom ligovom súboji viedol Liptákov asistent trénera Marek Sapara, pretože Ján Haspra bol v karanténe a tak musel súboj s Michalovcami sledovať len prostredníctvom internetovej televízie. To sa nedá porovnať. Človek je bezmocný a nechaný napospas osudu, ale tentokrát to bolo úspešné. Takže mám na ten deň pekné spomienky,“ prezradil svoje pocity lodivod tímu spod Čebraťa.

Hráči poslali trénerovi pekný odkaz, keď vyhrali nad mužstvom zo Zemplína 2:0. Zápas nemôžem veľmi hodnotiť, lebo som ho videl trhano. Podstatné ale tentokrát nebolo aká bude hra, ale aký bude výsledok a ten bol trojbodový, pre nás úspešný. Takže hodnotím ho veľmi kladne, pozitívne. Konečne sme sa zbavili tej ťarchy neúspešných výsledkov a dúfam, že nadviažeme na to aj v Nitre,“ povedal Ján Haspra.

Po druhom nadstavbovom kole prišla na rad reprezentačná prestávka. Do reprezentačných výberov boli nominovaní viacerí ružomberskí futbalisti, no zo zdravotných dôvodov napokon necestovali na zrazy. Ako jediný si obliekol najcennejší dres Timotej Múdry, ktorý zasiahol s kapitánskou páskou na ramene do dvoch z troch duelov slovenskej „dvadsaťjednotky“ na turnaji Antalya Cup, kde mladí Slováci po výhre nad Uzbekistanom “23“ 2:0, remíze so Severným Macedónskom “21“ 2:2 a výhre nad Ukrajinou “21“ 3:2, obsadili prvú priečku. Náš zástupca si pripísal asistenciu pri druhom góle do siete Uzbekistanu.

Jedným z hráčov, ktorí nemohli reprezentovať svoju vlasť bol aj Tihomir Kostadinov. Jeho spoluhráči sa na záver reprezentačnej prestávky postarali o veľké prekvapenie, keď Severné Macedónsko v kvalifikačnom súboji vyhralo nad Nemeckom 2:1. Je mi ľúto Tihomira Kostadinova, ktorý nemohol ísť na zraz Severného Macedónska a nakoniec zažili najkrajší deň v dejinách macedónskeho futbalu, keď porazili Nemcov. Ale taký je už život. Hádam ešte zažije pekné dni s reprezentáciou Severného Macedónska,“ vyjadril sa šéf ružomberského realizačného tímu.

Ružomberčania doteraz získali 26 bodov a patrí im priebežná ôsma pozícia, pričom rovnaký počet bodov patrí aj siedmemu Pohroniu. Naopak, jeden bod ich delí od deviatej Serede, dva body od desiatej Senice a tri body od ich aktuálneho súpera jedenástej Nitry, aj dvanástych Michaloviec.

Ruža v sobotu cestuje do Nitry, kde došlo k výmene trénera, keď Petra Léranta nahradil Michal Ščasný, ktorý bol pod Zoborom aj počas zimnej prípravy. Ako som povedal aj v jednom nedávnom rozhovore, neprislúcha mi hodnotiť situáciu v iných kluboch. V každom prípade to nie je o nič horšie mužstvo ako ostatné mužstvá v lige. Takže bude to zápas ako každý iný. Náročný, ťažký, na súperovom ihrisku. Nevieme čo nás tam bude čakať, lebo tam prišiel iný tréner. Už tretíkrát v krátkom čase hráme s tímom čo zmenil trénera. O to, to máme ťažšie pri čítaní súpera. V každom prípade sme minimálne vyrovnané mužstvo s Nitrou, takže bude závisieť od momentálnej formy a nastavenia. Dúfam, že zabodujeme,“ povedal Ján Haspra.

Do sobotného stretnutia nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť stredopoliar Jakub Rakyta a útočník Tomáš Bobček. Kvôli piatej žltej karte z uplynulého duelu nemôžu odohrať najbližší zápas obranca Lukáš Kojnok a stredopoliar Marek Zsigmund.

Na základe platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa aj najbližšie kolo Fortuna ligy musí odohrať bez účasti divákov. Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii na internetovej stránke ifortuna.sk, ktorý môžete sledovať TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK