6.4.2021

Preview: Osemfinále Slovnaft Cupu vo Zvolene s Dunajskou Stredou

V stredu 7. apríla 2021 o 16:00 odohrá Ružomberok na neutrálnej pôde vo Zvolene osemfinále Slovnaft Cupu s Dunajskou Stredou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža odohrala cez víkend tretie kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy, keď prehrala v Nitre 0:1. Po nepriaznivom výsledku klesla so ziskom 26 bodov na deviatu pozíciu, pričom stráca dva body na siedmu Sereď, má rovnaký počet bodov ako ôsme Pohronie, desiata Nitra aj jedenáste Michalovce a dva body delia Liptákov od poslednej Senice. Odohrali sme veľmi zlý zápas. Chlapci ma nemilo prekvapili. Snáď to bolo spôsobené aj tým ochorením, ktoré sme mali dva týždne v kabíne. Na výkone bolo vidno, že chalanom chýba šťava. Nemôžeme sa ale vyhovárať. Zápas sme mali zvládnuť lepšie. Takže momentálne vládne veľká nespokojnosť s výkonmi našich chlapcov,“ zhodnotil tréner uplynulý duel.

Uprostred týždňa musí tím spod Čebraťa preladiť z ligy na Slovnaft Cup, pretože v stredu má na programe osemfinále s Dunajskou Stredou, ktorá sa v ligovej tabuľke nachádza na druhej priečke. S týmto súperom si Ružomberok zmeral sily aj v minulom ročníku, kedy po vonkajšej remíze 1:1 a domácom víťazstve 3:0 postúpil cez DAC do finále. Tentokrát na seba narazia tieto dve mužstvá už v osemfinále hranom na jedno stretnutie na neutrálnom ihrisku vo Zvolene. Pevne verím, že na neutrálnom ihrisku odohráme dobrý zápas s Dunajskou Stredou. S týmto súperom sú vždy otvorené zápasy. Chceme uspieť a bolo by pekné, keby sme postúpili, aj keď Dunajská Streda je favoritom, ale nám asi viac pasuje, keď je favoritom súper,“ povedal Ján Haspra pred pohárovým súbojom s klubom z juhu Slovenska, s ktorým Ruža v aktuálnej sezóne Fortuna ligy prehrala na jeho pôde 2:3 a doma remizovala 1:1.

Do pohárového súboja nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť obranca Lukáš Kojnok a útočník Tomáš Bobček. Na základe platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa aj najbližšie kolo Slovnaft Cupu musí odohrať bez účasti divákov. Priamy prenos zo stretnutia si môžete pozrieť na YouTube kanáli Dunajskej Stredy TU, textový prenos nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK