23.4.2021

Preview: V sobotu doma privítame Sereď

V sobotu 24. apríla 2021 o 15:30 odohrá Ružomberok domáci zápas šiesteho kola nadstavbovej časti o udržanie sa vo Fortuna lige so Sereďou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža v minulom kole doma zvíťazila nad Pohroním 1:0. V tomto stretnutí predviedol viaceré výborné zákroky brankár Ivan Krajčírik a rozhodujúci gól strelil po priamom kope Tihomira Kostadinova obranca Alexander Mojžiš. Sú to pre nás zlaté tri body. Musím chlapsky priznať, že v tomto zápase s k nám priklonilo šťastie, lebo súper bol veľmi kvalitný a v niektorých fázach zápasu bol dokonca lepší. Ale v tejto fáze súťaže, keď sa hrá o dôležité body, je najdôležitejšie to, že tri body zostali doma. Takže sme veľmi šťastní a spokojní,“ zhodnotil predchádzajúci duel šéf ružomberského realizačného tímu.

Ružomberok doteraz získal 32 bodov a nachádza sa na priebežnej ôsmej priečke. V sobotu čaká Liptákov domáci súboj so siedmou Sereďou, ktorá má o dva body viac. Aktuálne prvým dvom mužstvám nadstavbovej skupiny dýchajú na chrbát ich prenasledovatelia. Deviate Pohronie má 29 bodov, desiata Senica 27 bodov a predposledná Nitra s poslednými Michalovcami zatiaľ vybojovali 26 bodov.

Merania síl so Sereďou bývajú vyrovnané. Obidva vzájomné stretnutia zo základnej časti sa skončili remízou 0:0 a v prvom kole nadstavby bola úspešnejšia Sereď, keď v Zlatých Moravciach vyhrala nad Ružomberčanmi 1:0. Už druhý rok čo som pri mužstve je to so Sereďou veľmi vyrovnané, tesné a veľmi náročné. Myslím si, že aj tento zápas bude podobný. V týchto zápasoch nepadá veľa gólov, ale chceli by sme ten kolobeh dejín trochu zmeniť a v tomto zápase byť tí, ktorí budú udávať tempo, budeme sa gólovo presadzovať a získame tri body. Tým pádom by sme už boli v kľudných vodách a záchrana by bola bližšie,“ povedal Ján Haspra.

Do sobotného duelu nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť stredopoliar Peter Ďungel a útočník Tomáš Bobček. Kvôli trestu za piatu žltú kartu v ročníku nemôže hrať ani skúsený obranca Ján Maslo. Na základe platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa aj najbližšie kolo Fortuna ligy musí odohrať bez účasti divákov. Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii na internetovej stránke ifortuna.sk, ktorý môžete sledovať TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK