25.4.2021

Martin Regáli: „Myslím, že vyhral lepší tím“

Ružomberok v sobotnom stretnutí šiesteho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy vyhral nad Sereďou 2:1. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity útočník Martin Regáli, ktorý sa na výhre podieľal jedným gólom.

Úvodné dejstvo neprinieslo veľa šancí. Z priameho kopu poriadne natiahol súperovho brankára Adam Brenkus a na opačnej strane musel Ivan Krajčírik zasahovať pri strele, ktorú vyslal Peter Moses Eneji. Ruža však bola väčšinu duelu aktívnejšia a po zmene strán dvakrát rozvlnila sieť na bráne hostí. „Myslím, že vyhral lepší tím a myslím si, že od začiatku sme boli lepším tímom. Vytvorili sme si nakoniec aj dosť šancí na to, aby sme vyhrali. Takže s výsledkom aj hrou je spokojnosť,“ zhodnotil futbalista obliekajúci dres s číslom deväť.

V 70. minúte Martin Regáli dokopol do brány prihrávku Adama Brenkusa a poslal Liptákov do vedenia. O osemnásť minút neskôr v neprehľadnej situácii naskakoval na center Dalibora Takáča z priameho kopu a hlavou napokon skóroval do vlastnej brány Roko Jureškin. „Dalibor Takáč poslal veľmi dobrý center. Ja som tam skákal. Neviem či som sa ho dotkol, možno ešte za mnou to tečoval hráč Serede, takže neviem. Ale to je jedno. Dôležité je, že sme vyhrali a tieto tri body boli veľmi dôležité v boji o záchranu,“ spomenul si Martin Regáli bezprostredne po zápase na druhý gól sobotného duelu.

Napriek tomu, že Ruža zvýšila svoj náskok dve minúty pred koncom, hosťom sa ešte predsa len podarilo zdramatizovať záver, keď Andrej Fábry našiel v šestnástke striedajúceho Alexa Ivána a ten znížil na 2:1. „Trošku nám to skomplikovalo situáciu, ale veril som, že to zvládneme. Sereď sme počas celého zápasu veľmi nepúšťali do šancí, takže som veril, že tých pár minút zvládneme,“ skonštatoval ružomberský útočník.

Ruža vyhrala 2:1 a v tabuľke sa posunula so ziskom 35 bodov na priebežnú siedmu pozíciu, čo je najlepšie možné umiestnenie v spodnej šestke, keďže o bod predbehla súpera zo Serede. „Víťazstvá predtým boli možno viac odpracované. Teraz myslím, že to bolo aj herne celkom dobré, takže sme radi, že sa nám výsledkovo darí a že sme sa zlepšili aj herne,“ povedal Martin Regáli.

V čom vidí ofenzívny futbalista tajomstvo úspechu? „Mám pocit, že od začiatku zápasu sme do toho vošli správne. Boli sme aktívni, napádali sme. Chlapci chceli loptu. Dokázali sme si vytvárať šance, takže myslím, že sme boli dobre nastavení na tento zápas a vďaka tomu sme to zvládli,“ dodal 27-ročný futbalista.

Foto: Rudolf Maškurica, Stanislav Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK