14.5.2021

Preview: „Bude to zápas o všetko z obidvoch strán“

V sobotu 15. mája 2021 o 17:00 odohrá Ružomberok s Nitrou domáci zápas deviateho kola nadstavbovej časti o udržanie sa vo Fortuna lige. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža minulý víkend doma remizovala so Senicou 1:1, keď jediný gól tímu spod Čebraťa strelil po rohovom kope Ján Maslo. Sme sklamaní, lebo sme chceli zvíťaziť. Celý týždeň sme prežili v nie optimálnej nálade. Snažíme sa zabudnúť na zápas so Senicou a sústredíme sa na zápas s Nitrou,“ spomenul si ružomberský lodivod na predchádzajúci duel.

V spodnej šestke má dve kolá pred koncom najlepšiu východiskovú pozíciu Sereď, keďže má s 37 bodmi ako jediná istotu zotrvania medzi elitou. Za ňou nasleduje Ružomberok, ktorý doteraz vybojoval 36 bodov a nachádza sa na priebežnom ôsmom mieste. Deviate Pohronie má 34 bodov, desiata Senica získala 32 bodov, jedenástym Michalovciam patrí 31 bodov a poslednej Nitre 27 bodov.

Ružomberčania v sobotu doma privítajú Nitru. Liptáci si môžu byť istí, že tento súper ich už nemôže predbehnúť a tým pádom s určitosťou neklesnú na dvanástu pozíciu znamenajúcu priamy zostup zo súťaže. Hrozbou ale ešte stále zostáva možnosť ukončenia sezóny na jedenástom mieste a v tom prípade by Ruža musela obhájiť príslušnosť vo Fortuna lige v baráži s druhým tímom 2. ligy.

Na to, aby si Ružomberok definitívne zabezpečil zotrvanie v najvyššej súťaži, potrebuje získať aspoň jeden bod. Naopak, Nitra ak sa chce vyhnúť priamemu vypadnutiu, musí bodovať a zároveň dúfať v priaznivé výsledky ostatných stretnutí. Nitra bude hrať o všetko, o svoju existenciu, ale my tiež. Bude to zápas o všetko z obidvoch strán. Dúfam, že s úspešným koncom pre nás,“ povedal Ján Haspra.

V prospech klubu z centra dolného Liptova môžu zahrať aj výsledky súbojov medzi Michalovcami a Sereďou a medzi Senicou a Pohroním. Pokiaľ Sereď alebo Pohronie neprehrá, Ružomberok už definitívne nebude môcť klesnúť na jedenástu priečku. Kalkulovať s touto možnosťou by sa ale mohlo kruto vypomstiť. My sa na to nemôžeme spoliehať. Musíme hrať naplno,“ razantne odmietol úvahy o výsledkoch iných stretnutí šéf ružomberského realizačného tímu.

Do sobotného duelu nebudú môcť zo zdravotných dôvodov zasiahnuť stredopoliari Dalibor Takáč a Peter Ďungel a útočník Tomáš Bobček. Kvôli piatim žltým kartám nemôže hrať ani stredopoliar Matej Kochan.

Nakoľko sa Ružomberok podľa COVID semaforu nachádza v červenej farbe aj súboj s Nitrou sa odohrá bez účasti divákov. Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii na internetovej stránke ifortuna.sk, ktorý môžete sledovať TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK