16.5.2021

Marek Zsigmund: „Hrať na 0:0 by sa nám vypomstilo“

Ruža v poslednom domácom súboji nadstavbovej časti Fortuna ligy vyhrala nad Nitrou 2:0, čím si zaistila účasť medzi elitou aj v budúcej sezóne. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity Marek Zsigmund, ktorý sa na výhre podieľal gólom aj asistenciou.

Ružomberčania boli od úvodu nebezpečnejším mužstvom a vytvorili si viaceré veľké príležitosti na skórovanie. Po góloch volali najmä strely Mateja Madleňáka, Štefana Gereca, Martina Regáliho, hlavičky Jána Masla a výborne chytajúceho Michala Trnovského neprekonal ani Tihomir Kostadinov z pokutového kopu. Hostia z času na čas vyrážali do nebezpečných protiútokov. Potrebovali sme aspoň bod, ale hrali sme o tri body. Hrať na 0:0 by sa nám vypomstilo. Chceli sme čím skôr dať gól. To sa nám nepodarilo, ale dôležité je, že sme nakoniec vyhrali a sme veľmi šťastní,“ zhodnotil duel ružomberský stredopoliar.

Liptáci sa dočkali zaslúženej odmeny v podobe gólu v 78. minúte, kedy Marek Zsigmund zachytil prihrávku od Tihomira Kostadinova a tvrdou strelou napol sieť. Gól bol zaslúžený, ale prišiel v čase, kedy už nejeden fanúšik tŕpol, či Ruža nedoplatí na nevyužité šance. Neviem prečo to tak je. Mohlo to byť vybavené. Mohlo byť v päťdesiatej minúte 2:0 a nemuseli sme sa trápiť. Takto súper hrýzol a my sme museli byť pozorní v defenzíve, ale ako vravím, máme tri body a to je hlavné,“ povedal Marek Zsigmund.

24-ročný stredopoliar mal veľký podiel aj na druhom presnom zásahu domáceho tímu. V závere nadstaveného času zahrávala Nitra rohový kop. Ružomberčania sa zmocnili lopty a rýchly protiútok ťahal práve Marek Zsigmund, ktorý pred bránou zvolil miesto strely prihrávku na voľného Martina Regáliho a ružomberský útočník preloboval brankára. „Išli sme dvaja na bránu. Chcel som to dať Regemu. Nedal som to síce ideálne, myslel som, že to dám lepšie, ale zachoval sa ako strelec a dal to s prehľadom,“ spomenul si futbalista obliekajúci dres s číslom 24 a odpovedal aj na otázku, či nerozmýšľal nad tým, že by sám zakončil akciu: „Chvíľku som možno nad tým rozmýšľal, ale dôležité je, že sme dali gól.“

Ružomberok sa víťazstvom definitívne zachránil vo Fortuna lige a posunul sa v tabuľke na siedmu pozíciu, pričom má jednobodový náskok pred ôsmou Sereďou a o tri body viac ako deviate Pohronie, na ktorého štadióne ukončí budúcu sobotu aktuálny ročník. V prípade ak by Liptáci udržali túto pozíciu a Slovnaft Cup vyhrá Slovan Bratislava, prípadne aj Žilina za predpokladu, že prenikne v lige do prvej trojky, Ruža môže ešte v baráži zabojovať o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA. Uvidíme ako dopadne Pohár. Určite sa posnažíme o siedmu priečku a budeme radi, keď sa pobijeme o Európu,“ predostrel plány Marek Zsigmund.

Foto: Rudolf Maškurica, Stanislav Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK