31.5.2021

Ján Maslo naďalej zostáva naším hráčom

Predstavitelia futbalového klubu MFK Ružomberok sa dohodli na predĺžení spolupráce s ružomberským kapitánom Jánom Maslom, ktorý bude pôsobiť pod Čebraťom aj v sezóne 2021/22.

Ružomberský obranca začínal s futbalom v klube TJ Družstevník Dlhá nad Oravou, odkiaľ v mládežníckom veku v roku 2001 prestúpil do Ružomberka. Ján Maslo sa pod Čebraťom postupne prepracoval cez mládežnícke kategórie do A mužstva, kde sa krátko po majstrovskej sezóne stal stabilným členom zadných radov. V minulosti bol navyše súčasťou reprezentačných tímov SR “20“ a SR “21“. V lete 2011 prestúpil do ukrajinského klubu FC Volyn Luck, odkiaľ po troch rokoch zamieril do kazašského tímu FC Šachťor Karaganda.

V zime 2015 sa vrátil do Ružomberka. Futbalista obliekajúci dres s číslom tri bol pri všetkých následných úspechoch Liptákov. Klub za ten čas dvakrát získal ligový bronz, dvakrát sa prebojoval do finále Slovnaft Cupu a trikrát hral predkolá Európskej ligy UEFA, pričom Ruža si na medzinárodnej scéne najlepšie počínala v roku 2017, kedy prešla cez srbskú Vojvodinu Novi Sad, nórsky Brann Bergen a po dvoch tesných prehrách ju vyradil anglický Everton FC. Na ružomberskej ceste pohárovou Európou sa Ján Maslo podieľal gólom do siete Nového Sadu a bol blízko aj k skórovaniu na štadióne Evertonu, lenže jeho prudkú hlavičku vyrazil brankár Maarten Stekelenburg na brvno.

35-ročný futbalista Ján Maslo je v súčasnosti jednoznačne najskúsenejším hráčom ružomberského A mužstva a zaslúžene nastupuje na trávnik s kapitánskou páskou na ramene. Sme radi, že bude súčasťou obrany aj v nasledujúcej sezóne a tak môže naďalej svoje bohaté skúsenosti odovzdávať mladším spoluhráčom.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK