1.6.2021

Peter Struhár: „Som rád, že prišla táto ponuka“

Novým trénerom ružomberského A mužstva sa stal Peter Struhár, ktorý sa s nami podelil o svoje prvé pocity po prevzatí kormidla pri seniorskom tíme.

Peter Struhár je odchovancom martinského futbalu a ako hráč pôsobil vo viacerých kluboch na Slovensku, ako napr. Slovan Bratislava, Dunajská Streda a aj FC Petržalka, zároveň má skúsenosti z pôsobenia v kluboch z okolitých štátov – z českého 1. FC Slovácko, maďarských Nyíregyháza Spartacus FC a Lombard-Pápa TFC a rakúskeho Kapfenberger SV. Na ktoré hráčske zastávky spomína najradšej? Pekné časy som zažil v Slovane Bratislava. Ďalej ma posunulo aj pôsobenie v Maďarsku, ktoré mi ukázalo iný pohľad na futbal. Tieto angažmá boli úspešné,“ prezradil nový šéf ružomberského realizačného tímu.

Momentálne 37-ročný tréner zažil svoju prvú skúsenosť s ružomberským futbalom v sezóne 2019/20, kedy bol asistentom trénera pri tíme MFK Ružomberok B v druhej najvyššej súťaži. Ako mladý som sa dostal k Lacovi Peckovi, od ktorého som sa mohol veľa učiť, čo sa týka trénovania profíkov. To obdobie bolo veľmi dobré z toho hľadiska, že sme pracovali s mladými, talentovanými hráčmi. Myslím si, že naše výsledky a posun hráčov sa prejavil v podstate už aj teraz, kde pomaly polovica kádra A tímu sú hráči, ktorí prešli našimi rukami,“ spomenul si Peter Struhár.

Aké boli prvé reakcie perspektívneho trénera, keď sa dozvedel o ponuke prevziať A mužstvo klubu spod Čebraťa? „Neváhal som. Trošku som rozmýšľal nad povinnosťami, ktoré ešte musím doriešiť, ale veľmi som sa tešil, že prišla ponuka, s tým, že idem do prostredia, ktoré dobre poznám. Takže som sa na to veľmi tešil. Som rád, že vedenie klubu MFK Ružomberok mi dalo ako mladému trénerovi možnosť prevziať mužstvo,“ povedal lodivod tímu z centra dolného Liptova.

Príprava na novú sezónu sa oficiálne začne 14. júna. Prebiehať bude v domácich podmienkach aj na sústredení v Poľsku. Všetci súperi síce ešte nie sú doriešení, no črtajú sa viaceré zaujímavé konfrontácie. Ruža si zmeria sily s Košicami, Wislou Krakov, Štetínom, Pohroním a Karvinou. „Čo sa týka prípravných zápasov, sú tam podľa mňa zaujímavé mužstvá. Veľmi sa teším na zápasy s poľskými účastníkmi. Sú to dobré mužstvá. Chlapci sa budú môcť ukázať a hlavne my tréneri si môžeme vyskúšať určité veci, rôzne štýly, ako by to mohlo vyzerať na ihrisku. Čo sa týka prípravy a prípravných zápasov som spokojný ako je to naplánované,“ spokojne konštatoval Peter Struhár.

V kádri A mužstva zatiaľ došlo k zmene v defenzíve, keď Mateja Čurmu nahradil Lukáš Fabiš. Zmluvu na ďalšie obdobie predĺžil kapitán Ján Maslo. Ako to vidí s tímom pred novou sezónou človek, ktorý ho bude viesť? S kolegom Tomkom a takisto aj s vedením sme si prešli určitú hráčsku mapu. Všetko je v štádiu riešenia. Máme tam aj nejaké otázniky čo sa týka chalanov, ktorí boli na hosťovaniach v iných kluboch. Najbližšie dni nám ukážu, ktorých hráčov by sme chceli a hlavne ktorých musíme zazmluvniť a udržať v klube,“ dodal hlavný tréner.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK