11.6.2021

Nikolas Ádám hral za SR “15“

Slovenská futbalová reprezentácia do pätnásť rokov odohrala počas tohto týždňa dve prípravné stretnutia s českými rovesníkmi. Do obidvoch duelov zasiahol ružomberský útočník Nikolas Ádám.

Prvé meranie síl sa uskutočnilo v Púchove. Úvod stretnutia bol v réžii českého výberu, no slovenská defenzíva ustála súperovu ofenzívnu snahu. Naopak, v 24. minúte poslal Klaučo do vedenia tím spod Tatier. Hosťom sa však ešte do prestávky podarilo vyrovnať zásluhou Musila a v 75. minúte dal po rohovom kope vlastný gól Mizerák. Slovenská „pätnástka“ tak v úvodnom súboji prehrala 1:2. Ružomberský futbalista Nikolas Ádám hral od 60. minúty.

Následná odveta sa odohrala v českej obci Nivnice. Prvé minúty patrili slovenskému tímu, ktorý sa ale neujal vedenia. Postupom času začali preberať iniciatívu domáci hráči a v 37. minúte ich poslal do vedenia Branecký. Ďalší gól už v tomto súboji nepadol a slovenská „pätnástka“ prehrala s Českom 0:1. Nikolas Ádám hral do 45. minúty.

Zdroj, foto: futbalsfz.sk