14.6.2021

Začala sa príprava na novú sezónu + FOTO

V pondelok 14. júna 2021 odštartoval Ružomberok prípravu na novú sezónu Fortuna ligy.

Prvý tréning viedla nová trénerská dvojica Peter Struhár a Peter Tomko. Niekoľko zmien nastalo do tejto chvíle aj v hráčskom kádri. Pod Čebraťom ďalej nebudú pokračovať Matej Čurma, Lukáš Kojnok a Dávid Filinský. Naopak, do Ružomberka prišli dvaja bývalí hráči Nitry – obranca Lukáš Fabiš a stredopoliar Samuel Šefčík. Z hosťovaní sa vrátili Ladislav Almási, Alex Holub, Viktor Jedinák, Michal Dopater a z dorastencov sa k mužstvu pripojil Alexander Selecký. Na prvom tréningu chýbal Tihomir Kostadinov, reprezentujúci Severné Macedónsko na Majstrovstvách Európy.

V kádri je momentálne až 31 futbalistov. „Prišli k nám mladí hráči, ktorých sme mali na hosťovaniach. Prvý týždeň určite začneme so všetkými hráčmi a potom by sme mali káder okresať na dvadsaťpäť hráčov,“ priblížil situáciu nový lodivod tímu Peter Struhár.

Prípravu odštartujú Liptáci v domácich podmienkach. V utorok 22. júna o 17:00 odohrajú v Bešeňovej prípravný súboj s Košicami. Oproti pôvodnému plánu nastáva jedna zmena, pretože Wisla Krakov po zmenách v realizačnom tíme upravila svoj program prípravy a nebude cestovať do Ružomberka. Na prelome júna a júla absolvujú sústredenie v poľskej Opalenici, kde ich čakajú súboje s klubmi Pogoň Štetín a MKS Chojniczanka 1930 Chojnice. Po návrate z Poľska odohrajú Ružomberčania dve domáce stretnutia s Pohroním a Karvinou.

Futbalistov čakajú každodenné dvojfázové tréningy. „V prvých dvoch dňoch máme naplánované testovanie. Podľa toho sa zariadime, ale určite bude aj kondičná príprava týkajúca sa kondičnej schopnosti, sily a vytrvalosti a tréningy s nešpecifickým zaťažením. Budeme mať vždy naplánované dva tréningy, plus budeme mať vždy aj rozcvičku počas prípravných zápasov. Takže dve tréningové jednotky budú úplnou samozrejmosťou,“ prezradil hlavný tréner.

Ružomberok odštartuje nový ročník Fortuna ligy v sobotu 24. júla 2021 o 18:00 domácim súbojom so Senicou. S akými plánmi bude mužstvo spod Čebraťa vstupovať do sezóny? Chceme skončiť čo najvyššie a ak sa bude dať, popasovať sa o pohárové priečky. Chceme byť v prvej šestke. Čo sa týka hráčov, zameriame sa na to, aby bol ich progres vyšší, takže ich chceme posúvať vo výkonnosti,“ povedal Peter Struhár.

Aktualizovaný program prípravy:

22. 6. 2021 o 17:00 MFK Ružomberok – FC Košice (Bešeňová)
29. 6. 2021 o 16:30 MKS Pogoň Štetín – MFK Ružomberok (Opalenica)
3. 7. 2021 o 12:00 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice – MFK Ružomberok (Opalenica)
10. 7. 2021 o 17:00 MFK Ružomberok – FK Pohronie (Ružomberok)
17. 7. 2021 o 17:00 MFK Ružomberok – MFK Karviná (Ružomberok)

Aktuálny káder A mužstva:

Jakub Červeň, Ivan Krajčírik, Tomáš Frühwald, Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Oliver Luterán, Mário Mrva, Jakub Rakyta, Dalibor Takáč, Martin Regáli, Samuel Šefčík, Matej Kochan, Matej Madleňák, Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Adrián Macejko, Rastislav Kružliak, Martin Boďa, Lukáš Fabiš, Tihomir Kostadinov, Michal Dopater, Marek Zsigmund, Viktor Jedinák, Timotej Múdry, Adam Brenkus, Alex Holub, Peter Ďungel, Tomáš Kubík, Jakub Luka, Ladislav Almási, Alexander Selecký

ZDIEĽAJ ČLÁNOK