21.6.2021

Tihomir Kostadinov hral v zápase s Holandskom

V pondelok 21. júna 2021 odohralo Severné Macedónsko svoj posledný duel na Majstrovstvách Európy s Holandskom.

Severné Macedónsko mohlo ísť do vedenia v 9. minúte, kedy Tričkovski premenil svoj únik, lenže gólovú radosť mu prekazil tesný ofsajd. Po trinástich minútach tvrdo vypálil Trajkovski a jeho prudkú strelu zastavila žrď. Postupom času sa čoraz viac hlásili o slovo Holanďania. Ich snaha bola korunovaná tromi gólmi, keď sa raz presadil Memphis Depay a dvakrát skóroval Georginio Wijnaldum.

V 69. minúte prišiel do hry ružomberský stredopoliar Tihomir Kostadinov, ktorý vystriedal najväčšiu legendu severomacedónskeho futbalu Gorana Pandeva, lúčiaceho sa s reprezentačnou kariérou. O tri minúty neskôr rozvlnil sieť Čurlinov, ale aj tento gól výberu balkánskeho štátu neplatil pre ofsajd. Severné Macedónsko vo svojom záverečnom vystúpení na šampionáte prehralo 0:3 a v Skupine C obsadilo posledné miesto. Viac informácií o zápase nájdete TU.