13.9.2021

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa odohrali dorastenci (na foto U17) a ženy siedme kolo a žiaci, žiačky a dorastenky štvrté kolo svojich súťaží.

I. liga starší dorast (U19)

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:4 (1:1)
Góly RK:
Jurina 2 (druhý z 11m), Žbodák vl. Zahradník

Miroslav Latiak(tréner MFK Ružomberok U19): „Do zápasu sme vstúpili dobre. Boli sme aktívnejší ako domáci a odmenou nám bol gól Jurinu. Potom sme kontrolovali priebeh zápasu až do okamihu, keď sme sa dopustili obrovskej chyby, ktorú súper využil na vyrovnanie. Od tohto momentu sme začali kaziť a domáci prebrali aktivitu. Svoju miernu prevahu dokázali pretaviť na vedúci gól na začiatku druhého polčasu, keď sme zase pochybili pri vedení útoku v stredovej zóne. Paradoxne nás do zápasu vrátili domáci, keď ich brankár spravil obrovskú chybu a dal si vlastný gól. Od tohto momentu sa hra vyrovnala a my sme začali byť nebezpečnejší ako domáci. Dokázali sme streliť ďalšie dva góly Zahradníkom a Jurinom z pokutového kopu. Chalanov by som chcel pochváliť, že zvládli tento náročný zápas.“

I. liga mladší dorast (U17)

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 3:1 (2:0)
Góly RK:
Lukášik, Šimičák, Petruška

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): Cieľom celého kolektívu bolo zápas s Trnavou zvládnuť herne aj výsledkovo. Na skvele pripravenom ihrisku v Bešeňovej sme už v prvej minúte viedli 1:0, čo nám výrazne pomohlo k tomu, aby sme zápas prebrali do svojich rúk. Herne sme boli s prvým polčasom relatívne spokojní. Trnavský tím sme mali odsledovaný, no musíme však chlapsky priznať, že súper nás mierne zaskočil zmenou systému na 3-5-2. Dôležité však bolo, že sme vedeli reagovať a chalani dokázali preniesť kozmetické zmeny v defenzívnej činnosti na ihrisko. Odmenou nám bol druhý gól. Často sme sa snažili o naše princípy a dostávali sa aj do finalizácie. Druhý polčas bol herne neuspokojivý. Z práce konštruktívnych architektov sme sa rekvalifikovali na poctivých baníkov, v ktorých srdiečku však stále tiekla ružomberská krv. Efektnou bodkou za zápasom bol náš tretí gól.“

I. liga mladší dorast (U16)

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 3:4 (1:1)
Góly RK:
Dvorský, Lopušek, Žmijovský

Peter Kiša(tréner MFK Ružomberok U16): „Odohrali sme veľmi zaujímavý zápas. Divákom sa musel páčiť, pretože sa hralo hore-dole. V prvom polčase sme sa dostali do vedenia po peknej spolupráci Lopušeka a Dvorského. Po našej chybe súper ešte do polčasu vyrovnal. Opäť sme doplatili na nepremenené šance. Do druhého polčasu sme vstúpili impozantne. Už po desiatich minútach sme viedli 3:1, no potom akoby sme sa uspokojili a Trnave sme dovolili hrať futbal. Nátlakovou hrou nás dostávali pod tlak a nepochopiteľne sme prestali byť aktívni. Trnava otočila skóre. Zápas si s hráčmi rozoberieme a urobíme všetko preto, aby sa takýto záver zápasu už neopakoval. Je to obrovská škoda, pretože zápas sme mali jasne vo svojich rukách.“

I. liga starší žiaci – stred (U15)

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:2 (0:2)
Góly RK:
Macák, Tittel

Ivan Hvolka(tréner MFK Ružomberok U15): „Odohrali sme veľmi ťažký zápas s kvalitným súperom. Hlavne v prvom polčase sme hrali podľa našich predstáv. Držali sme súpera na dištanc od našej brány a dobrým pohybom sme boli často nebezpeční. Hráči Dukly hrozili hlavne z krídelných priestorov nakopávanými loptami, kde mali rýchlych hráčov. V druhom polčase to bolo viac o bojovnosti, kde sme nakoniec s obtiažami zvládli veľmi ťažký zápas.“

I. liga starší žiaci – stred (U14)

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Gól RK:
Blaho

I. liga mladší žiaci – stred (U13)

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 5:1 (4:1)
Góly
RK: Pánči 3, Fula, Pallo

I. liga mladší žiaci – stred (U12)

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 8:9 (5:4)
Góly RK: P. Konderík 2, Kurčík 2, Orolín 2, Martvoň, Kurinský

I. liga ženy

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok – Ľubochňa 0:0

I. liga dorastenky (WU19)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – FC Košice 2:0 (2:0)
Góly: Hrúziková, Kovaliková

I. liga žiačky (WU15)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – FC Košice 0:15 (0:7)

Prípravkári odštartovali Ligu prípraviek

Naše prípravky U11, U10 a U9 odohrali prvé kolo Ligy prípraviek, v ktorom si zmerali sily s rovesníkmi zo Žiliny a Martina.