14.9.2021

Preview: Čaká nás pohárový súboj s Kysuckým Novým Mestom

V stredu 15. septembra 2021 o 15:30 odohrá Ružomberok tretie kolo Slovnaft Cupu na štadióne klubu MŠK Kysucké Nové Mesto. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom ružomberského A mužstva.

Ružomberok v minulom kole Fortuna ligy po veľmi sľubnom priebehu remizoval v Zlatých Moravciach 2:2. Nehodnotí sa to ľahko, ale musím povedať, že chalani veľmi dobre vstúpili do zápasu. Takým prejavom ako v prvom polčase by sme sa chceli prezentovať aj v ďalších zápasoch. Vysokým napádaním sme odstavili domácich a odovzdávali nám lopty. Boli sme dominantní, hrali sme na ich polovici ihriska. Vytvárali sme si postupne šance. Žiaľ, zase nám nešlo zakončenie, ale pod veľkým tlakom sme dali gól Maťom Regálim. V druhej polovičke sme vedeli, že súper musí niečo urobiť so zápasom. Zmenil systém hry na troch stredných obrancov. Na začiatku sme s tým nejakých päť minút mali problém, ale vedeli sme, že nám otvoria kraje a dali sme druhý gól po krásnej akcii a veľmi peknej finálnej prihrávke Regáliho na Takáča. Takže tam to bolo zvládnuté. Škoda, že ako plynul čas, nestrelili naši hráči z prevahy tretí gól. Mali sme tam prechodové fázy, ktoré sme nevyriešili do finalizácie, aby sme zápas zavreli tretím gólom. Potom domáci dali gól po individuálnej akcii, kde Kyziridis prešiel cez dvoch obrancov. Stále sme mali zápas pod kontrolou. Až potom pred koncom prišla nešťastná situácia, kde by sme mali takéto náhodné dve lopty vyriešiť či už brankárom alebo obrancami, aby sme nedostali gól na 2:2. Potom už bolo vidieť, že psychika hráčov bola otrasená. Predsa len máme mladých hráčov a záver bol taký, že či už jedno alebo druhé mužstvo mohlo streliť gól, či už my Takáčom, oni na druhej strane Kyziridisom. Z toho hľadiska ako sme sa prezentovali do druhého gólu súpera to musím brať pozitívne a musíme byť v ďalších kolách ešte viac koncentrovaní. Čakajú nás ťažké zápasy a tam budú takéto chyby silné mužstvá z prvej trojky riešiť ešte lepšie ako Zlaté Moravce,“ povedal tréner.

Liptáci boli dlho v útoku nebezpečnejším mužstvom. Keď trávnik opustili Martin Regáli a Martin Rymarenko, ofenzívna aktivita zoslabla. Striedania boli vynútené a nemali sme iných krajných stredových hráčov, takže sme to museli riešiť takto. Hráči, ktorí tam išli, konkrétne hrotový hráč, nám nezapadol tak ako by mal, ale chlapci sa pýtali sami dole. Martin Regáli mal kŕče a takisto nový hráč Martin Rymarenko bolo vidieť, že v poslednej dobe nemal takú zápasovú prax, tak sme to museli riešiť. Z tohto dôvodu sme robili striedania,“ vysvetlil Peter Struhár, ktorého zverenci majú momentálne na svojom konte osem bodov a v neúplnej ligovej tabuľke po siedmom kole im momentálne patrí priebežná siedma priečka.

Pre mužstvo spod Čebraťa začína rušné obdobie, keď už v stredu o 15:30 odohrajú tretie kolo Slovnaft Cupu, v sobotu o 18:00 doma privítajú Dunajskú Stredu, v stredu 22. septembra o 18:00 odohrajú odložený domáci ligový duel so Slovanom Bratislava a v sobotu 25. septembra o 18:00 sa predstavia v Žiline. V najbližšom pohárovom súboji pôjde o konfrontáciu s tímom, ktorý doteraz získal v 4. lige skupina Sever trinásť bodov a nachádza sa na piatej pozícii. Kysucké Nové Mesto v aktuálnom ročníku Slovnaft Cupu zvíťazilo nad tímami FK Predmier 3:0, ŠK Gbeľany 6:1 a ŠK Olympia Bobrov 3:1. Aj tretie kolo sa hrá na jedno stretnutie a výhodu domáceho prostredia má mužstvo z Kysúc. Začína nám náročný program na tieto dva týždne. S trénermi budeme musieť na to reagovať, aby sme nejako rozložili sily. Podľa toho ako budú plynúť tie zápasy a aj ako budeme vyzerať zdravotne, budeme to musieť lepšie poprispôsobovať. Hlavne aj tento najbližší zápas nám ukáže s ktorými ďalšími hráčmi by sme mohli reálne vyskúšať nejaké veci, či na iné posty, aby aj oni videli, že majú motiváciu. Každý jeden hráč je pre nás v tejto dobe dôležitý,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Priamy prenos zo stretnutia môžete sledovať na Futbalnet.tv TU a Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK