24.9.2021

Preview: V sobotu cestujeme do Žiliny

V sobotu 25. septembra 2021 o 18:00 odohrá Ružomberok deviate kolo Fortuna ligy na štadióne klubu MŠK Žilina. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža v stredajšej dohrávke tretieho kola Fortuna ligy doma zvíťazila nad Slovanom Bratislava 1:0. Rozhodujúci moment prišiel v 90. minúte, kedy po priamom kope Adama Brenkusa skóroval Martin Regáli. Ako som spomínal chlapcom na príprave, hlavným bodom bolo to, že sme všetci vedeli, že dobre pracujeme, že dobre hráme, ale už musel prísť ten čas, aby sme to spravili, zlomili prekliatie a vyhrali pre nejakú tú pohodu chalanov. To bola prvá vec, čo platila v tom zápase, že dali do toho väčšie chcenie, emóciu a išli až do posledných minút za svojím cieľom. Myslím si, že celý klub, každý jeden človek to tak vnímal a preto sme aj vyhrali,“ zhodnotil tréner predchádzajúci duel.

Desať minút pred koncom riadnej hracej doby stredajšieho súboja vybehol na trávnik aj perspektívny útočník Tomáš Bobček, ktorého sľubne sa vyvíjajúcu kariéru pribrzdili zranenia a veľmi dlhá nedobrovoľná prestávka od futbalu. Práve po faule na neho získal Ružomberok priamy kop, z ktorého padol jediný gól stretnutia. Bobo dva týždne pracoval v tréningovom procese v zápasových podmienkach. Dva dni pred zápasom som ja osobne ani veľmi nechcel aby nastúpil, ale svojím prístupom a tým ako pracoval v tréningoch, sme sa zhodli s realizačným tímom, že ho do tej nominácie dáme. Potom nám to tak nejako vyšlo aj z priebehu zápasu, že ho tam pošleme. Chvalabohu to bol pekný comeback, kde aj za krátky čas ukázal veľký potenciál, ktorý v ňom je. Myslím, že čo najskôr sa prejaví aj vo forme toho, že nám bude pomáhať v zápasoch,“ povedal Peter Struhár.

Liptákom patrí s jedenástimi bodmi priebežná siedma priečka ligovej tabuľky, pričom majú o bod viac ako ôsme Michalovce a na druhej strane jeden bod strácajú na šiestu Dunajskú Stredu. V sobotu sa predstavia v Žiline, ktorá doteraz vybojovala štrnásť bodov a je na tretej priečke so stratou jedného víťazstva pred prvým Slovanom a druhou Trnavou. Hoci sa Šošoni počas týždňa potrápili v Slovnaft Cupe, kde vyradili Bánovú až po penaltovom rozstrele. Napriek tomu nemožno čakať na žilinskom umelom trávniku ľahký zápas. Čo sa týka terénu, môže to pomôcť technickejšiemu, rýchlejšiemu a určite kombinačnejšiemu futbalu, lebo na našom ihrisku sa hlavne po takomto počasí ťažšie hrá takýto futbal. Stretnú sa dva tímy, ktoré hrajú rýchlo, s vysokou intenzitou, takže to môže byť veľmi zaujímavý zápas pre divákov s množstvom šancí a veľmi dobrých individuálnych výkonov,“ vyslovil prognózu šéf ružomberského realizačného tímu.

Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii na VOYO a Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten môžete sledovať TU.

Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK