12.10.2021

Jakub Luka a Adrián Macejko hrali za SR “19“

Slovenská futbalová reprezentácia do devätnásť rokov sa v posledných dňoch zúčastnila na turnaji UEFA v Žiari nad Hronom, kde si zmerala sily so zaujímavými súpermi. Súčasťou tímu boli naši hráči Jakub Luka a Adrián Macejko.

Vstup do turnaja nevyšiel mladým Slovákom podľa predstáv, keď podľahli Nemecku vysokým rozdielom 1:6. Po tomto súboji však nasledovali dve výborné predstavenia, keď vďaka obratu skóre zvíťazili nad Holandskom 2:1, zdolali Portugalsko 1:0 a na kvalitne obsadenom turnaji skončili na veľmi peknej druhej priečke.

Ružomberský obranca Jakub Luka odohral vo všetkých troch dueloch plný počet minút. Adrián Macejko hral v zápase s Nemeckom od 77. minúty a do súboja s Portugalskom nastúpil v 81. minúte. Viac informácií o stretnutiach nájdete TU.

Foto, zdroj: futbalsfz.sk