22.10.2021

Preview: Druhú polovicu základnej časti načneme v Senici

V sobotu 23. októbra 2021 o 18:00 odohrá Ružomberok dvanáste kolo Fortuna ligy na štadióne Senice. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Liptáci sa v minulom kole predstavili v Žiari nad Hronom, kde remizovali s Pohroním 2:2. Súpera najskôr poslal do vedenia Miloš Lačný, následne sa postarali o obrat skóre Tihomir Kostadinov a Adam Brenkus, no potom vyrovnal Cedric Badolo. V závere si hostia vypracovali viaceré šance, lenže už sa im nepodarilo prikloniť vedenie na svoju stranu. Každopádne po predvedenom výkone sa nám ten bod máli. Myslím, že sme mohli získať tri body. Bohužiaľ sme po individuálnych chybách doniesli domov len jeden bod, ale výkon chlapcov bol veľmi dobrý. Pochválil som ich už na tlačovke a musím to ešte raz zopakovať, že hrali tak, ako sme chceli aby hrali,“ zhodnotil šéf ružomberského realizačného tímu predchádzajúci duel.

Súboj s Pohroním uzavrel prvú polovicu základnej časti. Ružomberčania si v nej pripísali štyri výhry, šesť remíz a jednu prehru. S osemnástimi bodmi im patrí tretia pozícia, pričom rovnaký bodový zisk má aj štvrtá Dunajská Streda a na druhú Trnavu strácajú päť bodov. Musíme byť spokojní. Aj keď tam boli zápasy, ktoré sme mohli priviesť do víťazného konca, ale taký je futbal, že v niektorých zápasoch sme stratili dva body. Lenže napríklad so Slovanom sme za tým išli až do poslednej minúty a vyhrali sme. Takže v globále sme spokojní s tým, na akom sme mieste a koľko sme získali bodov. Myslím si, že pred sezónou to nik nečakal, ale to, že sme získali osemnásť bodov nám musí vliať energiu do ďalšej práce a odohrať aj ďalšie zápasy tak, aby sme mohli takto bilancovať aj po základnej časti,“ skonštatoval Peter Struhár.

V sobotu sa mužstvo spod Čebraťa predstaví v Senici, nachádzajúcej sa na ôsmom mieste. Záhoráci doteraz vybojovali štrnásť bodov a rovnaký počet bodov patrí aj siedmej Žiline a šiestemu Trenčínu. Senický dres oblieka aj útočník Elvis Mashike Sukisa. Futbalista z Konga zaznamenal v aktuálnej ligovej sezóne už sedem gólov a je priebežne najlepším strelcom súťaže. Každé mužstvo v súťaži je niečím zaujímavé a na každé mužstvo si musíme dať pozor. V Senici je to určite veľmi dobrá organizácia defenzívy, navyše v útoku majú rozdielového hráča Sukisu, ktorý vie sám spraviť zápas a získava body pre Senicu. Myslím si, že Senica je spokojná s tým, kde sa pohybuje. Na začiatku to nemala jednoduché, ale proti nám hrala veľmi dobre. Veľmi ťažko sa nám presadzovalo. Dúfam, že v tomto zápase si vytvoríme šance na to, aby sme mohli streliť gól, lebo v prvom zápase sme mali celozápasovú prevahu, len sme to nepretavili do nejakej konkrétnej strely na bránu. Nepustili nás do väčšej šance,“ povedal tréner pred stretnutím s tímom, s ktorým Ružomberok v prvom kole sezóny doma remizoval 0:0.

Zo zdravotných dôvodov nebude môcť do sobotného duelu zasiahnuť okrem dlhodobo zraneného Samuela Šefčíka ani Adam Brenkus a otáznik visí nad štartom Mareka Zsigmunda. Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii na VOYO a Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten môžete sledovať TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK