22.10.2021

Juraj Košút bol pri postupe SR “17“

Slovenská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov sa v dňoch od 16. do 22. októbra 2021 zúčastnila prvého kola kvalifikácie ME v Bielorusku, kde si v skupine zmerala sily s domácim výberom a taktiež aj s rovesníkmi z Arménska a Anglicka. Náš klub zastupoval obranca Juraj Košút.

Mladí futbalisti spod Tatier najskôr remizovali s Bieloruskom 0:0. Následne po dvoch góloch Michala Svobodu a Milana Šimona Rehuša a jednom presnom zásahu Zorana Záhradníka zdolali Arménsko 5:0. Pred záverečným duelom mali všetko vo svojich rukách. Vedeli, že pokiaľ neprehrajú s favorizovaným Anglickom, definitívne si zaistia postup, na čo im za určitých okolností mohla stačiť aj prehra.

V súboji s anglickými rovesníkmi nenechávali nič na náhodu. Hrali nebojácne, viackrát zatlačili súpera, ktorý spravil pod tlakom viaceré chyby v obrane a Milan Šimon Rehuš so Zoranom Záhradníkom poslali slovenskú „sedemnástku“ do dvojgólového vedenia. V závere stretnutia síce mladí reprezentanti stratili svoj náskok, no po remíze 2:2 zaslúžene postúpili do ďalšej fázy kvalifikácie.

Ružomberský obranca Juraj Košút odohral prvý polčas vo víťaznom stretnutí s Arménskom. Reprezentačnému výberu gratulujeme k postupu!

Zdroj, foto: futbalsfz.sk

ZDIEĽAJ ČLÁNOK