22.12.2021

Martin Boďa bude naďalej pôsobiť v Ružomberku

Predstavitelia futbalového klubu MFK Ružomberok podpísali novú zmluvu s útočníkom Martinom Boďom do konca sezóny 2023/24.

Momentálne 24-ročný ofenzívny futbalista začínal s futbalom v Malom Čepčíne, následne prestúpil do klubu TJ Družstevník Belá-Dulice a neskôr išiel do Martina, kde zaujal v sezóne 2019/20. 3. liga Stred sa vtedy z dôvodu šírenia nového koronavírusu nedohrala a Martin Boďa mal po pätnástich kolách na svojom konte dvanásť presných zásahov, zároveň dvakrát skóroval aj v Slovnaft Cupe.

Nasledujúci ročník 2020/21 už absolvoval pod Čebraťom, zaznamenal prvý gól vo Fortuna lige, keď premenil pokutový kop v súboji so Žilinou a raz skóroval aj v pohárovej súťaži. V úvode prebiehajúcej sezóny prevažne dostával priestor na základe striedavých štartov v Oravskom Veselom, kde zasiahol do desiatich stretnutí a deväťkrát rozvlnil sieť. Postupom času sa udomácnil v ružomberskom A mužstve, pričom v jeseni dvakrát skóroval pri výhre nad Sereďou 3:1 a pripísal si asistenciu na presnom zásahu Martina Regáliho vo víťaznom súboji s Trenčínom.

Veríme, že počas jari a aj nasledujúcich sezón bude Martin Boďa naďalej futbalovo napredovať a svojimi výkonmi pomôže ružomberskej ofenzíve!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK