7.2.2022

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa mali mladší dorastenci na programe dohrávky jesenného dvanásteho kola I. LMD s Podbrezovou. Viaceré kategórie odohrali prípravné stretnutia.

I. liga mladší dorast (U17)

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 3:2 (0:2)
Góly RK:
Dolník 2

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): Na úvodný zápas jarnej časti sme nečakali dlho a preto bolo v prvom polčase z chalanov cítiť erupciu radosti. Po vydarenom a takticky vyspelom výkone sme si vytvorili na oko komfortný náskok 0:2, s ktorým sme odchádzali na polčasovú prestávku. Druhý polčas sa nedá nazvať inak ako uspokojením, kedy sme súperovi dovolili prakticky všetko. To viedlo k zaslúženému obratu. Je to tretí zápas v sezóne, v ktorom sme si neudržali vedenie a koncentráciu. Napriek nezdaru v úvodnej dohrávke z jesene, pokračujeme v ceste za našimi cieľmi s chuťou a entuziazmom.“

I. liga mladší dorast (U16)

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

Miroslav Latiak(tréner MFK Ružomberok U16): „Do Podbrezovej sme cestovali v oklieštenej zostave, ale aj tak sme chceli zvíťaziť. Prvý polčas bol z našej strany ešte dobrý. Presadzovali sme sa hlavne z krídelných priestorov. Žiaľ vo finalizácii sme nikdy neboli tam, kde sme mali byť. Druhý polčas sme najprv mali my pár nebezpečných centrov. Zrazu z ničoho nič udrel súper po rýchlom útoku. Potom sme neboli dostatočne agresívni pred pokutovým územím a bol z toho druhý gól Podbrezovej. Tento moment naše mladé mužstvo položil. Na ihrisku sme mali až štyroch hráčov z U15. Neostáva nám nič iné ako ďalej tvrdo pracovať a čo najrýchlejšie sa otriasť z tejto prehry.“

Prípravné zápasy:

U15 MFK Ružomberok – SDM Domino Bratislava 5:0
U14 MFK Ružomberok – SDM Domino Bratislava 4:1
ŽENY MFK Ružomberok – Ľubochňa – FK Poprad 8:1
WU19 MŠK Žilina – MFK Ružomberok – Ľubochňa 3:2
WU15 MŠK Žilina – MFK Ružomberok – Ľubochňa 13:3

Prípravkári z kategórií U10 (na titulnej foto) a U11 (na videu) počas víkendu zvíťazili v prípravných stretnutiach nad domácimi rovesníkmi z Dukly Banská Bystrica.