21.2.2022

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa odohral starší dorast pätnáste, mladší dorast (na foto U16) štrnáste a starší žiaci jedenáste kolo svojich súťaží.

I. liga starší dorast (U19)

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 3:3 (2:0)
Góly RK: Jokel 2, Rakyta

I. liga mladší dorast (U17)

MFK Ružomberok – FC Petržalka 3:2 (1:2)
Góly RK:
Mlkvik, Kútnik, Dolník

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): Zápas obratov. Tak by sa dalo definovať stretnutie s Petržalkou. Po dobrom vstupe do zápasu sme si zásluhou Mlkvika zaistili vedenie 1:0, o ktoré sme následne prišli po dvoch individuálnych chybách. V 44. minúte sme mali možnosť vyrovnať na 2:2 z pokutového kopu, avšak nestalo sa. Cez polčas sme sa zmobilizovali a naladili na víťaznú vlnu. Prvý cieľ bol vyrovnať, čo sa nám po zlepšenom výkone podarilo až v 82. minúte. Gólu predchádzal náš ďalší nepremenený pokutový kop. Následne sme splnili aj druhý cieľ - otočiť zápas, keď sme strelili aj vytúžený gól na 3:2, po ktorom nastala erupcia radosti. Teší nás nezlomnosť kolektívu, dodržané princípy a sebadôvera.“

I. liga mladší dorast (U16)

MFK Ružomberok – FC Petržalka 1:0 (0:0)
Gól:
Petruška (z 11m)

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U16): Po tom čo nám nevyšiel výsledkovo zápas v Podbrezovej, sme chceli doma bodovať naplno. Na chalanoch bolo vidno snahu od prvého hvizdu rozhodcu. Prvý polčas sme si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ale skórovať sa nám podarilo až z pokutového kopu Petruškom. Druhý polčas bol z našej strany veľmi nervózny. Mali sme tam nejaké sľubné akcie a trafili sme brvno z priameho kopu. Našťastie súper si dokázal vypracovať iba jednu gólovú príležitosť, ktorú zneškodnil brankár Kuba. Chalani makali do posledného hvizdu, za čo im chceme s kolegom trénerom poďakovať.“