28.2.2022

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa odohrali starší dorastenci šestnáste, mladší dorastenci ôsme, ženy pätnáste a dorastenky so žiačkami jedenáste kolo svojich súťaží.

I. liga starší dorast (U19)

FC Košice – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)
Gól RK:
Kútnik

I. liga mladší dorast (U17)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:2 (1:1)
Góly RK:
Mihályi, Jendroľ

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): Do zápasu sme vstúpili aktívne avšak paradoxne sme inkasovali z exportnej strely. Na chalanoch vidno, že vplyv aktuálneho výsledku na herný výkon je čoraz menší. To nás veľmi teší, pretože aj za nepriaznivého stavu verili princípom a veciam, s ktorými sme išli do zápasu. Odmenou nám bol vyrovnávajúci gól po nacvičenej hernej situácii. Prvý polčas spĺňal parametre kvalitného mládežníckeho stretnutia. V druhom sa dostal do väčšej dominancie domáci tím. Narazil ale na skalopevných a odhodlaných hráčov, ktorí mali ružu v srdci a ochotu za ňu ísť na dno svojich síl. Odmenou nám bol gól na 1:2, kedy už väčšina hráčov očakávala záverečný hvizd rozhodcu. A tak sa zrodil ďalší radostný obrat. S pokorou dúfame v nastolenie stúpajúcej výkonnostnej krivky.“

I. liga mladší dorast (U16)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
Gól RK:
Petruška

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U16):Do Dunajskej Stredy sme cestovali povzbudení domácim víťazstvom. Hráčov sme upozorňovali, že súper na nás vybehne od úvodného hvizdu. Aj s prispením šťastia sme prežili úvodný tlak domácich. Hra sa potom vyrovnala. Po vydarenej pressingovej situácii sa nám podarilo skórovať, čo domácich zaskočilo. To sa odzrkadlilo aj v úvode druhého polčasu, keď sme dokázali podržať loptu a súpera sme prakticky nepúšťali do šancí. Potom prišla posledná 15-minútovka kde sa začalo hrať hore dole, pretože domáci chceli otočiť zápas. Bohužiaľ sa im to podarilo po našich obrovských chybách v defenzíve. Prehra je pre nás krutá. Chyby si rozoberieme a dúfam, že už sa nebudú opakovať.“

I. liga ženy

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok – Ľubochňa 1:2 (1:0)
Góly RK:
Bruníková, Hrúziková

I. liga dorastenky (WU19)

FC Košice – MFK Ružomberok – Ľubochňa 0:0

I. liga žiačky (WU15)

FC Košice – MFK Ružomberok – Ľubochňa 6:4 (3:1)
Góly RK:
Krúpová 3, Tarajová

Najstaršia prípravka U11 sa zúčastnila na turnaji v Korni, kde si zmerala sily s výbermi Trnavy, Olomouca a JUPIE FŠ M. Hamšíka.

Naše mladé nádeje z kategórie U10 si cez víkend zahrali s rovesníkmi z Trenčína.