4.4.2022

Výsledky mládežníckych tímov

Mládežnícke tímy majú za sebou ďalší rušný týždeň so súťažnými zápasmi a prípravka U10 sa predstavila na medzinárodnom turnaji u našich severných susedov. Na titulnej fotke sú starší dorastenci U19 po domácej výhre nad Spartakom Trnava.

I. liga starší dorast (U19)

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 4:2 (1:1)
Góly RK: Úradník 2, Macejko 2

I. liga mladší dorast (U17)

FK Poprad – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)
Gól RK:
Slosarčík

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): Vo fyzicky náročnom stretnutí sme inkasovali z rohového kopu, čo poznačilo priebeh prvého polčasu. Následne sme sa nevedeli presadiť do hlbokého bloku súpera. Druhý polčas sme výrazne zlepšili ponukové činnosť, čo prinieslo aj vyrovnávajúci gól a ďalšie gólové šance. V závere sa z jedinej šance súpera zrodil pokutový kop, ktorým súper uzavrel stav stretnutia v ich prospech. Mrzí nás prehra avšak šľapeme ďalej za svojimi cieľmi.“

I. liga mladší dorast (U16)

FK Poprad – MFK Ružomberok 1:3 (1:1)
Gól
y RK: Petruška 2 (druhý z 11m), Puzder

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U16): „Do Popradu sme cestovali s cieľom potvrdiť stúpajúcu formu z predchádzajúcich zápasov. Rola favorita nám v tomto zápase zväzovala nohy a boli sme veľmi nepresní v predfinálnej aj finálnej fáze. Vedenia sa ujal súper po našom zlom bránení pri autovom vhadzovaní. Našťastie sa nám podarilo rýchlo vyrovnať Petruškom. Domáci hrozili hlavne zo štandardných situácií. V druhom polčase sme našu prevahu pretavili do dvoch gólov a zaslúžene sme zvíťazili. Chalanom gratulujem k výhre.“

I. liga starší žiaci – nadstavba stred + východ (U15)

MFK Ružomberok – FC Košice 1:2 (1:0)
Gól RK:
Batuna

I. liga starší žiaci – nadstavba stred + východ (U14)

MFK Ružomberok – FC Košice 3:1 (0:0)
Góly RK:
Jendroľ 2, Škuta

I. liga mladší žiaci – stred (U13)

MFK Ružomberok – MŠK Rimavská Sobota 21:0 (12:0)
Góly: Ťapaják 6, Fula 6, Pánči 3, Kubačka 2, Horváth 2, Brček, Leštinský

I. liga mladší žiaci – stred (U12)

MFK Ružomberok – MŠK Rimavská Sobota 26:4 (13:4)
Góly RK: Martvoň 7, P. Konderík 3, Kupčo 3, Kurčík 3, Bažík 3, Teniak 3, Vicáň, Ovad, Orolín, Karč

I. liga dorasteniek (WU19)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – 1. FC Tatran Prešov 0:2 (0:1)

Partizán Bardejov – MFK Ružomberok – Ľubochňa 5:1 (1:0)
Gól RK: J. Králiková

I. liga žiačok (WU15)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – 1. FC Tatran Prešov 0:9 (0:7)

Partizán Bardejov – MFK Ružomberok – Ľubochňa 1:2 (0:1)
Góly RK: Tarajová 2

Najstaršia prípravka U11 minulý týždeň vyhrala nad výberom Liptovského Hrádku U13 v pomere 8:1.

Kategória U10 sa počas víkendu zúčastnila na medzinárodnom turnaji v poľskom Osvienčime, kde si zmerala sily s viacerými tímami z Poľska, Slovenska a Česka. Medzi inými hrala napríklad s rovesníkmi z Trenčína, varšavskej mládežníckej akadémie FC Barcelona, Akadémie BVB im. Lukasza Piszczka aj s prípravkármi Legie Varšava.