Počas minulého týždňa odohrali naše mládežnícke výbery ďalšie zápasy.

I. liga mladší dorast (U17)

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:4 (1:1)
Góly RK: Petruška 2, Lopušek, Švehla

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): „Ďalší zápas proti súperovi, ktorý volil päťobrancový herný systém. V minulosti sme mali problém sa do tohto rozostavenia presadiť, avšak dnes sme sa na riešenie daných herných situácii dobre pripravili. Chalani opäť do bodky splnili taktické zámery a naše princípy. Mentálna sila tohto kolektívu za nepriaznivého stavu bola obdivuhodná. Odmenou nám je toto víťazstvo. Úspech nie je konečný, neúspech nie je osudový: dôležitá je odvaha pokračovať.“

I. liga mladší dorast (U16)

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:2 (0:1)
Góly: Žmijovský, Smolka

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U16): „Do Trnavy sme cestovali s úmyslom pokúsiť sa získať späť stratené body z jesene. Od úvodného hvizdu chalani pracovali spoľahlivo v defenzíve a súpera sme do zakončenia pustili iba dvakrát za celý zápas. Smerom dopredu sme hrali dobre hlavne prvý polčas, keď sme mali loptu na svojich kopačkách častejšie ako domáci. Túto prevahu sme v prvom polčase zužitkovali aspoň na strelenie jedného gólu, keď sa trafil Žmijovský. V druhom polčase sa nám podarilo vedenie navýšiť po góle Smolku z rohu. Dvojgólové vedenie sme si už umnou hrou udržali a zaslúžene sme zvíťazili. Chalanov chcem pochváliť za prístup k zápasu a gratulujem k výhre.“

I. liga starší žiaci – nadstavba stred + východ (U15)

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Gól RK:
Bačík

I. liga starší žiaci – nadstavba stred + východ (U14)

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 1:7 (0:3)
Gól
y RK: A. Ondruš 2, Husár 2, Lerint, Škuta, Kaliský

I. liga dorastenky (WU19)

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok – Ľubochňa 0:7 (0:6)
Góly: Hrúziková 4, Ťapajáková, E. Králiková, Harezníková

I. liga žiačky (WU15)

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok – Ľubochňa 2:2 (1:2)
Góly RK: Chlebíková, Bačkorová

Najstaršia prípravka U11 sa minulý týždeň predstavila na turnaji v Černovej, kde po súbojoch s Hliníkom nad Hronom, Černovou, Lučencom a Rožňavou, obsadila prvé miesto.Naši hráči si z turnaja odniesli aj individuálne ocenenia. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Michal Macíka najlepším strelcom sa stal Rastislav Caban.Ružomberská „jedenástka“ si pripísala výhru aj v Kormanovom pohári, keď zdolala Palúdzku U13 6:2.