18.7.2022

Výsledky mládežníckych tímov

Mládežnícke výbery sa pripravujú na novú sezónu.

Turnaj o pohár SNP v Banskej Bystrici

Starší dorast U19 sa zúčastnil na turnaji v Banskej Bystrici, kde po tesnej prehre s MTK Budapešť, výhre nad Duklou Banská Bystrica a remíze s Podbrezovou, obsadil konečnú druhú pozíciu. Najlepším strelcom podujatia sa stal s tromi presnými zásahmi ružomberský futbalista Samuel Brnča.

Zápasy našej U19:

MFK Ružomberok – MTK Budapešť 0:1 (0:0)

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 4:2 (0:2)
Góly RK: Kútnik 2, Brnča, Mlkvík

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 2:2 (2:0)
Góly RK: Brnča 2

Ondrej Vilner (tréner MFK Ružomberok U19): „Na turnaji o pohár SNP sme v priebehu dvoch dní odohrali tri kvalitné zápasy, v ktorých sme dali príležitosť všetkým hráčom, ktorých sme mali po prvom týždni k dispozícii. V zápase s MTK Budapešť sme inkasovali gól v záverečných minútach zápasu. Proti domácej Dukle sme po polčase prehrávali 0:2, ale v druhom sme dokázali zápas zvrátiť v náš prospech a zvíťazili sme 4:2. Naopak, proti Podbrezovej sme hneď v úvode viedli 2:0, ale nakoniec sa zápas skončil nerozhodne 2:2. Celkovo hodnotím turnaj pozitívne, nakoľko nám ukázal pozitíva, na ktorých chceme stavať, ale taktiež čomu sa budeme musieť viac venovať v tréningovom procese v ďalšej fáze prípravy.“

Prípravné zápasy

U17 1. FC Slovácko – MFK Ružomberok 2:4

U16 1. FC Slovácko – MFK Ružomberok 1:3
Góly RK: Bubelíny, Želonka, Macák

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U16): „V sobotu sme po týždennom tréningovom procese odohrali prvý prípravný zápas proti rovesníkom z Čiech. Od úvodných minút malo častejšie loptu na kopačkách domáce mužstvo, ale väčšinou na vlastnej polovici. My sme hrali viac priamočiarejšie a boli viac nebezpeční. Svoje šance v prvom polčase premenili Bubelíny a Želonka. V druhom polčase sme dokázali loptu podržať častejšie aj na svojich kopačkách. Premenili sme ďalšiu gólovú príležitosť Macákom. Posledných desať minút v zápase hráči prestali plniť svoje úlohy a súper to využil na vytvorenie pár gólových príležitostí. Jednu z nich sme zastavili faulom v pokutovom území. Pokutový kop domáci premenili. Aj keď sme urobili pár chýb, na prvý zápas to bolo slušné a chalanov musím pochváliť za výkon.“

Ženy MFK Ružomberok – Ľubochňa – FK Beluša 10:1
Góly RK: Hrúziková 3, Gregorcová 3, E. Králiková 2, Žihlavníková 2